Rosja: media odsyłają do strony czeczeńskich bojowników – Polskiej

czeczenia-blog-onet-pl
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Jeden z największych rosyjskich portali pisząc o liście terrorystów, którzy przyznali się do zamachu na Newski Ekspres, odsyła do wpisu w języku polskim, opublikowanym na polskim blogu. Główna ilustracja do artykułu to tekst w języku polskim.
czeczenia-blog-onet-pl
Kaukascy Mudżahedini w liście wzięli odpowiedzialność za atak na pociąg Newski Ekspres, w którym zginęło 27 osób. Oświadczamy, że zrobimy wszystko co możliwe, żeby szerzyć Dżihad na terytorium Rosji, żeby atakować jej ekonomię, tak aby nie miała możliwości używania Kaukazu jako swojej bazy surowcowej – czytamy w liście.

List pojawił się na portalu kavkazcenter.com. W języku rosyjskim opublikowano go późnym wieczorem. 54 minuty północy omówienie listu w języku polskim opublikowano na polskim blogu:  czeczenia.blog.onet.pl. Dopiero kilka godzin później list pojawił się w światowych mediach.

Rosyjskie media cytują

Rano list cytowały rosyjskie media. Jeden z najpopularniejszych rosyjskich portali informacyjnych newsru.com nie powołał na kavkazcenter.com, ale na czołówce swojej głównej strony umieścił link do polskiego bloga. Nazywał go stroną bojowników. Dodał też zdjęcie – zestawienie polskiego tekstu ze zdjęciem Doku Umarowa, samozwańczego Emira Kaukazu, jednego z przywódców czeczeńskich partyzantów.

Sugeruje to, że polski blog jest pierwszym miejscem, na którym ukazała się wiadomość od sprawców zamachu. Może także dawać do zrozumienia, że Polacy mają coś wspólnego z zamachowcami.

Więcej na: gazeta.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze