Rodzina wydalona z Francji do Polski lotem specjalnym

| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Czeczeńska rodzina z ośmiorgiem dzieci, która przybyła na zachód Francji w czerwcu, została w czwartek wydalona lotem specjalnym do Warszawy – poinformowała organizacja pomagająca osobom ubiegającym się o azyl.

Rodzina z dziećmi w wieku od 2 do 18 lat została zatrzymana we wtorek rano w La Roche-sur-Yon i umieszczona w areszcie w Rennes.

– Rodzinę poinformowano dziś rano w ostatniej chwili o nieuchronnym wydaleniu i zawieziono ją na lotnisko, by umieścić na pokładzie samolotu odlatującego natychmiast do Warszawy – powiedziała rzeczniczka organizacji pomagającej imigrantom Cimade.

Siedmioro z ośmiorga dzieci chodziło do szkoły w La Roche-sur-Yon, gdzie były „znakomicie zintegrowane ze środowiskiem” – powiedziała przedstawicielka stowarzyszenia Sieć Edukacji bez Granic (RESF) Carole Bohanne.

Rodzina, będąca pod opieką lokalnych stowarzyszeń pomocowych, mieszkała w baraku przylegającym do meczetu „za zgodą i z pomocą merostwa” – podkreśla RESF.

Po zatrzymaniu rodziny organizacja zaapelowała o jej zwolnienie. RESF twierdzi, że rząd Francji nie chciał rozpatrywać wniosku rodziny o azyl „tłumacząc się tym, że przybyła do Polski” w 2006 roku i to w tym kraju powinna była wystąpić o azyl.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Więcej na: interia.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook