Rocznica 11 września okazją do projekcji komedii

Cztery lwy
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Channel 4 BBC wyemituje z okazji rocznicy zamachu na WTC komedię Chrisa Morrisa „Four Lions” („Cztery lwy”). Film opowiada o brytyjskich terrorystach islamskich.

Informację tę podał na festiwalu telewizyjnym w Edynburgu były dyrektor BBC1, a obecnie szef kreatywny Channel 4, Jay Hunt. Hunt stwierdził, że pomimo próśb reżysera, film nie będzie pokazany 11 września, lecz w pobliżu tej daty.

Cztery lwy

„Cztery Lwy” to próba podważenia stereotypu o islamskich terrorystach. Nie są przedstawieni jako źli geniusze, lecz jako nieudolni, zwykli ludzi. W akcji uczestniczą cztery gangi terrorystów, którzy szykują się do przeprowadzenia zamachu bombowego podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Fabuła jest pełna absurdalnych momentów. Jeden z członków gangu jest zdania, że najlepszym sposobem zradykalizowania muzułmanów jest wysadzenie w powietrze meczetu. Sam okłada się pięściami, aby udowodnić swoją teorię. Inny gang podaje się za terrorystów z IRA, jeden z członków przebiera się za kobietę (lecz nie goli brody) i próbuje kupić wybielacz jako składnik do produkcji bomby.

http://europeson.wordpress.com/2011/08/29/channel-4-suicide-bomber-comedy-to-commemorate-911/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze