Rekordowe liczby imigrantów wyłowionych na Morzu Śródziemnym

Imigranci na statku 2
| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

Ostatnio gwałtownie wzrosła liczba nielegalnych imigrantów, próbujących dostać się z Libii do Włoch.

Stało się tak po deklaracji Unii Europejskiej o zwiększeniu liczby statków na Morzu Śródziemnym, które będą uczestniczyć w akcji Triton – teoretycznie chroniących morskie granice Unii, a praktycznie wyławiających imigrantów.

Od soboty do poniedziałku statki na Morzu Śródziemnym uratowały ponad 6000 osób płynących z Libii. Piękna pogoda i spokojne morze sprzyjają zwiększonemu napływowi imigrantów i warunki takie będą panować do września. Zeszłoroczna liczba 170 tys. nielegalnych imigrantów przepływających Morze Środziemne na pewno w tym roku zostanie znacznie przekroczona. Przemytnicy upychają na łodziach coraz więcej ludzi; według relacji maltańskiego statku, który uratował kilkuset z nich, byli upchani tak ciasno, że nie mogli rozprostować nóg.

Imigranci na statku 2We wtorek kilkudziesięcioosobową grupę imigrantów wyłowił też polski statek. Prawdopodobnie odtransportuje ich do któregoś z włoskich portów. Po napływie 4000 osób w trakcie weekendu włoski minister spraw zagranicznych zażądał od Unii wypełnienia finansowych zobowiązań pomocy w utrzymywaniu imigrantów. I tak zostaną oni na pewno, podobnie jak poprzednie grupy, jak najszybciej wypuszczeni z obozów przejściowych, żeby pojechali dalej, do Niemiec, Francji i Szwecji.(gl)

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze