Reklama antyterrorystycznej infolinii zakazana

poprawnosc-polityczna
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Muzułmańscy terroryści zamieszkujący w Wielką Brytanię mogą spać spokojnie. Komisja Etyki Reklamy zakazała reklamy zachęcającej do informowania policji o podejrzanych osobach ze względu na możliwość „obrażać uczciwych obywateli”. Poprawność polityczna nadal króluje w Brytyjskich mediach.

poprawnosc-polityczna
Poprawność polityczna i bezpieczeństwo

W Wielkiej Brytanii zabroniono reklamy zachęcającej do informowania policji o podejrzanych osobach, które mogą mieć związek z terrorystami

Decyzję umotywowano tym, że tego typu działania mogą obrażać uczciwych obywateli – informuje BBC.

Nadawana w radiu reklama antyterrorystycznej infolinii sugeruje, że do podejrzanych zachowań należy na przykład płacenie gotówką czy zasłanianie okien.

Zdaniem Stowarzyszenia Komendantów Policji, które zorganizowało kampanię podobne, pozornie nic nie znaczące zachowania mogą wiązać się z terroryzmem.

Jednak brytyjska Komisja Etyki Reklamy uznała, że reklama może wywołać „poważne oskarżenia”. Komisja otrzymała skargi od 18 słuchaczy, którzy uważają, że jest ona obraźliwa dla praworządnych obywateli oraz że może zachęcać do nękania bądź represjonowania sąsiadów i odwołuje się do strachu.

W emitowanej w radiu reklamie męski głos stwierdza: „Mężczyzna z końca ulicy nie rozmawia z sąsiadami, bo ceni sobie prywatność. Płaci gotówką, bo nie ma karty i zasłania okna, bo jego dom jest przy trasie autobusu”, a następnie dodaje „jeśli coś podejrzewasz zgłoś to”.

Więcej na: rp.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook