Reichstag zamknięty dla zwiedzajacych

Reichstag
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Zagrożenie terrorystyczne ze strony totalitarnego islamu w Niemczech zaczyna przypominać poziom zagrożenia atakiem w Izraelu. Czy wpłynie to na zakaz głoszenia totalitarnego islamu w niektórych niemieckich meczetach pod czy znów wygra poprawność polityczna? (red.)

Z powodu zagrożenia terrorystycznego zamknięto dla zwiedzających kopułę i taras widokowy Reichstagu w Berlinie W budynku mieści się siedziba Bundestagu

Z kopuły, należącej do głównych atrakcji turystycznych Berlina, zwiedzający podziwiają panoramę miasta.

– W ramach zaostrzonych środków bezpieczeństwa wynikających z zagrożenia terrorystycznego od poniedziałku kopułę i taras mogą zwiedzać jedynie grupy turystów, które wcześniej uzyskają pozwolenie – powiedział rzecznik Bundestagu.

ReichstagO zaostrzonych środkach bezpieczeństwa w budynku poinformował także senator ds. wewnętrznych Berlina Ehrhart Koerting. Powiedział, że wokół budynku ustawiono barierki, a na terenie Reichstagu rozmieszczono dodatkowo 60 policjantów.

Powołując się na informacje niemieckich służb, tygodnik „Der Spiegel” poinformował w sobotę, że islamscy ekstremiści z Al-Kaidy i powiązanych z nią grup planują zamach na budynek Reichstagu.

Więcej na: rp.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze