Reakcja będzie zdecydowana. „Pożałują tego”

ahmadinejad-4
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Iran odpowie na każdą próbę wprowadzenia przeciwko niemu nowych sankcji – oświadczył prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad.

– Oczywiście jeśli ktoś podejmie działania przeciwko Iranowi, nasza reakcja będzie wystarczająco zdecydowana(…) (by) tego pożałował – oświadczył Ahmadineżad podczas emitowanej w telewizji konferencji prasowej.

Zaznaczył, że sankcje nie stworzyłyby Iranowi żadnych problemów.

Ahmadineżad powiedział też, że jest gotów wymienić uran „nawet ze Stanami Zjednoczonymi”, ale wymiana ta powinna być „jednoczesna”. – Trwają rozmowy w sprawie wymiany paliwa nuklearnego. Sprawa nie jest jeszcze zamknięta – oznajmił.

Ahmadineżad oświadczył w ubiegłym tygodniu podczas wiecu upamiętniającego rewolucję islamską z 1979 roku, że Iran wyprodukował pierwszą partię uranu wzbogaconego do 20 procent i że jest zdolny do wzbogacenia uranu do ponad 80 procent. Do produkcji bomby atomowej – o co Zachód podejrzewa Teheran – potrzebny jest uran wzbogacony do 90 procent. Dotychczas Iran wzbogacał uran do 3,5 proc. Teheran twierdzi, że prace nad wzbogacaniem uranu prowadzi wyłącznie w celach cywilnych.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze