Ramadan nie zgwałcił prostytutki, ale ciążą na nim dwa inne zarzuty o gwałt

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Islamski uczony z Uniwersytetu Oxford i jeden z głównych intelektualistów Bractwa Muzułmańskiego został oczyszczony z zarzutu zgwałcenia prostytutki, która wcześniej brała udział w orgiach byłego szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Sąd uznał, że dostarczone przez obronę Tariqa Ramadana dokumenty i zeznania podważają wersję Mounii Rabbouj, jakoby dokonał napaści seksualnej na nią dziewięciokrotnie. Seksualne gry i związki pomiędzy nimi funkcjonowały za obopólną zgodą, zdaniem sądu.

Ramadan, 55-letni ojciec czwórki dzieci, przebywa wciąż w areszcie w Paryżu, bo ciążą na nim zarzuty o gwałt ze strony dwóch innych kobiet. Najpoważniejsze dotyczą gwałtu na Hendzie Ayari w roku 2012, wtedy jego muzułmańskiej uczennicy, obecnie działaczki organizacji feministycznych.

Brytyjscy muzułmanie uważają, że brak zgody na wyjście Ramadana za kaucją jest szykaną wymierzoną w niego jako jednego z czołowych muzułmanów. Ramadan w 2004 roku został uznany przez brytyjski „Time” za jedną ze stu najbardziej wpływowych osób na świecie. (j)

źródło: Daily Mail

 

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook