Radykalny imam skazany na dożywocie przez amerykański sąd

Abu Hamza 2
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Amerykański sąd w Nowym Jorku skazał radykalnego imama Abu Hamzę na dożywocie za działalność terrorystyczną. W maju ubiegłego roku imam usłyszał już wyrok za pomoc jemeńskim bojownikom w porwaniu zachodnich terrorystów w 1998 r., zakończonym śmiercią czterech zakładników.

Abu Hamza jest również odpowiedzialny za zakładanie obozów treningowych terrorystów w Stanach Zjednoczonych i wspieranie Al-Kaidy w walce z USA poprzez wysyłanie swych współpracowników do Afganistanu.

56-letni imam, pozbawiony oka i obu rąk, w Londynie zyskał sławę za sprawą żarliwych kazań wygłaszanych w meczecie Finsbury Park. Stany Zjednoczone i Wielka Brytania szacują, że jego wykłady stanowiły inspirację dla całego pokolenia ekstremistów.

Abu Hamza 2Wyrok amerykańskiego sądu jest zwieńczeniem wielu lat prawnych sporów prowadzonych w Wielkiej Brytanii, zakończonych ekstradycją imama do Ameryki w 2012 r.

Bohun, na podst. http://www.euronews.com/2015/01/10/us-court-jails-radical-imam-abu-hamza-for-life-for-terrorism/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze