Rabin Barcelony: Europa jest stracona!

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Naczelny rabin Barcelony wzywa Żydów do przeprowadzki do Izraela: „Europa jest już stracona, a wszystko przez radykalny islam.”

Meir Bar-Hen zachęca swoich współwyznawców do opuszczenia Hiszpanii, którą nazwał „źródłem europejskiego terroru islamistycznego”. W ostatnim ataku w Barcelonie zginęło 13 osób, a 120 zostało rannych, kilka godzin później terroryści zamordowali jeszcze jedną ofiarę i ranili kilka kolejnych w mieście Cambrils.

Do obydwu ataków przyznało się ISIS, a lokalne władze są przekonane, że zamachy zostały przygotowane przez dużą komórkę terrorystyczną, działającą już od dłuższego czasu. W wywiadzie dla izraelskiej agencji prasowej JTA, Bar-Hen tłumaczy: „Przypominam moim współwyznawcom, że Żydzi nie są tu na stałe. Zachęcam do kupowania nieruchomości w Izraelu. Hiszpania jest już stracona. Nie możemy popełnić błędów Żydów z Algierii i Wenezueli. Lepiej opuścić kraj wcześniej, niż wtedy, kiedy będzie już za późno.”

Innego zdania jest organizacja działająca pod nazwą Federacja Gmin Żydowskich w Hiszpanii. Zapewnia ona, że „w pełni ufa służbom bezpieczeństwa, które na co dzień zapobiegają działaniom fanatyków i radykalnych muzułmanów.” Policja poszukuje obecnie imama z Alcanar, podejrzanego o radykalizowanie młodych mężczyzn i werbowanie ich do komórki terrorystycznej. Imam Abdelbaki Es Satty najprawdopodobniej zginął w eksplozji materiałów wybuchowych, składowanych w domu mieszkalnym w Alcanar.

Żydzi z Wielkiej Brytanii również coraz częściej myślą o opuszczeniu kraju. Już 30% z nich chciałoby wyjechać ze względu na nasilenie się przestępstw o podłożu antysemickim. Statystyki mówią, że jest ich o 45% więcej niż w 2014 roku. Zaledwie 59% Żydów czuje się mile widzianymi w Wielkiej Brytanii, ujawnił sondaż zlecony przez organizację Campaign Against Anti-Semitism (CAA). Natomiast sondaż YouGov wykazał, że ponad 75% sądzi, iż stanowisko laburzystów wobec Izraela przyczynia się do nasilenia nietolerancji, podczas gdy największym faktycznym problemem jest islamizm.

Wielu uważa, że zły przykład idzie od góry, ze strony polityków. Krytykowany jest Jeremy Corbyn, ponieważ nie próbuje walczyć z antysemityzmem w szeregach swojej partii. Lider laburzystów nazwał palestyńskie ugrupowania terrorystyczne Hamas i Hezbollah „przyjaciółmi.” W ubiegłym roku były mer Londynu Ken Livinstone został zawieszony w swoich obowiązkach za stwierdzenie, że Hitler był syjonistą. Naz Shah, parlamentarzystka z Bradford West, napisała na Facebooku, że „rozwiązaniem problemu izraelsko-palestyńskiego jest przeniesienie Izraela do USA,” za co musiała później przeprosić.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

 

GB na podstawie:

www.israellycool.com
www.independent.ie

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook