Przyjechali do Stanów wspierać terroryzm

1
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Sąd federalny w San Diego (Kalifornia) skazał trzech imigrantów z Somalii za finansowe wspieranie powiązanej z Al-Kaidą somalijskiej grupy terrorystycznej Asz-Szabaab.

1

Na liście skazanych znaleźli się: taksówkarz Basaaly Saeed Moalin (18 lat więzienia), muzułmański duchowny Mohamed Mohamed Mohamud (13 lat) oraz Issa Doreh (10 lat), zajmujący się transferem środków pieniężnych w pozabankowym systemie „Hawala”, wykorzystywanym do przekazywania Asz-Szabaab nielegalnych funduszy.

Moalina – naturalizowanego Amerykanina, wysoce poważanego wśród somalijskiej społeczności i zajmującego się filantropią –  skazano za współpracę z jednym z szefów Asz-Szabaab, Adenem Hashi Ayrowem, oferowanie mu kryjówki w swoim domu w Mogadiszu oraz pomoc w przechowywaniu broni.

„Wszyscy trzej mężczyźni wspierali finansowo Asz-Szabaab wiedząc, że Stany Zjednoczone wpisały ją na listę zagranicznych organizacji terrorystycznych”- podkreśliła prokurator Laura Duffy dodając, że w trakcie podsłuchiwanych rozmów telefonicznych Somalijczycy poruszali kwestie zamachów samobójczych, planowanych zabójstw i dżihadu.

Bochun, na podst.: www.examiner.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze