Przyjechali do Stanów wspierać terroryzm

1
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Sąd federalny w San Diego (Kalifornia) skazał trzech imigrantów z Somalii za finansowe wspieranie powiązanej z Al-Kaidą somalijskiej grupy terrorystycznej Asz-Szabaab.

1

Na liście skazanych znaleźli się: taksówkarz Basaaly Saeed Moalin (18 lat więzienia), muzułmański duchowny Mohamed Mohamed Mohamud (13 lat) oraz Issa Doreh (10 lat), zajmujący się transferem środków pieniężnych w pozabankowym systemie „Hawala”, wykorzystywanym do przekazywania Asz-Szabaab nielegalnych funduszy.

Moalina – naturalizowanego Amerykanina, wysoce poważanego wśród somalijskiej społeczności i zajmującego się filantropią –  skazano za współpracę z jednym z szefów Asz-Szabaab, Adenem Hashi Ayrowem, oferowanie mu kryjówki w swoim domu w Mogadiszu oraz pomoc w przechowywaniu broni.

„Wszyscy trzej mężczyźni wspierali finansowo Asz-Szabaab wiedząc, że Stany Zjednoczone wpisały ją na listę zagranicznych organizacji terrorystycznych”- podkreśliła prokurator Laura Duffy dodając, że w trakcie podsłuchiwanych rozmów telefonicznych Somalijczycy poruszali kwestie zamachów samobójczych, planowanych zabójstw i dżihadu.

Bochun, na podst.: www.examiner.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook