Prześladowana chrześcijanka Asia Bibi zamieszka w Europie

Asia Bibi (zdj. καρλο, flickr CC BY-NC-SA 2.0 )
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Chrześcijanka z Pakistanu, która uniknęła kary śmierci za bluźnierstwo i znalazła schronienie w Kanadzie, teraz zapowiada zmianę miejsca zamieszkania na jeden z krajów Europy.

Asia Bibi w wywiadzie dla „Sunday Telegraph” opowiada o trudnych warunkach w więzieniu, desperacji, złamanym sercu z powodu konieczności opuszczenia ojczyzny w obawie przed śmiercią ze strony islamskich fundamentalistów. „Całe moje życie ucierpiało, moje dzieci cierpiały, a to miało duży wpływ na moje życie”, opowiada o skutkach fałszywego oskarżenia jej o zniesławienie proroka Mahometa.

Teraz Bibi planuje nowe życie i chce je rozpocząć w jednym z krajów Europy. Ze względu bezpieczeństwa rodziny jednak nie może podać nazwy tego kraju. Na pewno jednak nie będzie to Wielka Brytania, którą od początku wykluczała jako kraj, w którym chciałaby się osiedlić.

Nie jest jedyną skazaną w Pakistanie w wyniku naruszenia surowych przepisów o bluźnierstwie. Według amerykańskiego Departamentu Stanu w pakistańskich więzieniach przebywa około 77 osób, w większości muzułmanów, skazanych za obrażanie islamu. Są to w większości muzułmanie, którzy zostali oskarżeni o bluźnierstwo w wyniku zemsty lub usuwania przeciwników. (j)

źródło: National Post

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook