Przemytnicy ludzi aresztowani

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Dwaj Czeczeni podejrzani o kierowanie przemytem ludzi zostali w czwartek aresztowani przez białostocki sąd okręgowy. Przemytnicy nielegalnie przerzucili ze Wschodu do Niemiec ponad 500 osób. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

W czwartek prokuratura skierowała do sądu wniosek o aresztowanie dwóch hersztów grupy. Obaj mężczyźni mają obywatelstwo rosyjskie.

Jeden z podejrzanych został aresztowany na miesiąc, drugi na dwa miesiące. Sąd uwzględnił też wniosek prokuratury o przekazanie Czeczenów stronie niemieckiej, z tym, że jeden z nich pozostanie w Polsce do czasu zakończenia śledztwa prowadzonego także w naszym kraju – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku Janusz Kordulski.

Postanowienie sądu nie jest prawomocne, przysługuje od niego zażalenie do sądu apelacyjnego.

Rozbity gang przemytników

Grupę rozbiła w środę polska Straż Graniczna i niemiecka policja federalna. W obu krajach oraz we Francji i Austrii zatrzymano sześć osób, uznawanych za kierownictwo grupy, poszukiwanych Europejskimi Nakazami Aresztowania przez prokuraturę we Frankfurcie nad Odrą. W ramach tych działań w Białymstoku zatrzymano dwóch Czeczenów.

Więcej na: tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze