Przejechał autem własną córkę „za karę” – 20-latka zmarła

Islamski totalitaryzm i morderstwa honorowe
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Iracki imigrant w USA przejechał swoją córkę samochodem „za karę”, bo jego zdaniem przyniosła dyshonor rodzinie – usłyszał amerykański sąd. Dziewczyna zmarła, a jej ojciec został uznany za winnego popełnienia morderstwa drugiego stopnia – donosi serwis internetowy telewizji Fox News.

Tragiczne wydarzenia rozegrały się w październiku 2009 roku. 50-latek z Iraku nie mógł wybaczyć 20-letniej córce, że nie zgodziła się na zaaranżowane przez niego małżeństwo, poszła na studia i miała chłopaka, którego nie akceptował.

Islamski totalitaryzm i morderstwa honorowe
Islamski totalitaryzm i morderstwa honorowe

Zdaniem mężczyzny jego córka splamiła honor rodziny przyjmując zachodnie wzorce kulturowe i odrzucając muzułmańską tradycję. Dlatego postanowił ją „ukarać” – potrącił i przejechał ją jeepem, gdy ta wracała z pracy. 20-latka zmarła z powodu odniesionych obrażeń.

Prokuratorzy określili zbrodnię mianem „honorowego zabójstwa”, czyli zabójstwa mającego zmyć rzekomą hańbę z rodziny. Do morderstw na tym tle dochodzi najczęściej w kulturze islamu, gdzie kobieta jest tradycyjnie ubezwłasnowolniona.

Czy „morderstwa dla honoru” to po prostu przemoc domowa?

Więcej na: wp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze