Przeciwnicy imigracji coraz silniejsi

| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Grzegorz Lindenberg

Szwedzcy Demokraci, jedyna szwedzka partia wypowiadająca się otwarcie przeciw nieograniczonej imigracji, jest na pierwszym miejscu w sondażach, zdobywając 25% głosów.

Zwolennicy Szwedzkich Demokratów demonstrują w Sztokholmie
Zwolennicy Szwedzkich Demokratów demonstrują w Sztokholmie

Od ostatnich wyborów w 2014, kiedy z niespodziewanym wynikiem 12,3% zostali trzecią siłą w szwedzkim parlamencie, Szwedzcy Demokraci (Sverigedemokraterna) stali się dwa razy bardziej popularni.

Rządząca obecnie w Szwecji Socjaldemokracja (SAP, Socialdemokraterna) ma 23% poparcia (miała 31% w wyborach), a Umiarkowani (Moderata samlingspartiet) mają poparcie 21% (w wyborach dostali 23%). W poprzednich wyborach (w 2010 roku) Szwedzcy Demokraci zdobyli 5,6% głosów, więc w ciągu 4 lat do kolejnych wyborów je podwoili, a teraz podwoili procent zwolenników w ciągu roku. W tym tempie można liczyć na zdobycie przez demokratów parlamentarnej większości za trzyt lata.

Tysiące żebraków na ulicach szwedzkich miast, widok do niedawna nieznany w tym państwie dobrobytu  czy morderstwa dokonywane przez azylantów (jak ostatnie w IKEI) sprzyjają i sprzyjać będą Szwedzkim Demokratom – uważanym przez pozostałe partie za rasistów, z którymi w polityczne sojusze nawet mniejszościowy rząd socjaldemokratów nie zamierza wchodzić.

Szwecja nie jest jedynym krajem, gdzie antyimigrancka partia staje się najpopularniejsza. Ostatnie wyniki sondaży z Austrii wskazują, że antyimigrancka FPO również wysunęła się na prowadzenie w sondażach, z 29% gotowych na nią głosować. W wyborach w 2013 FPO zdobyło 20,5% głosów. Tymczasem dwie największe austriackie partie tracą zwolenników: na socjaldemokratów głosowałoby obecnie 23% (w wyborach 27%), a na Partię Ludową 22% (dostali 24%). W Danii antyimigrancka Partia Ludowa zdobywając w czerwcowych wyborach 21% stała się drugą siłą polityczną w kraju.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Pytanie, jak będzie wyglądała Europa za 3-4 lata, kiedy odbywać się będą kolejne wybory w Austrii, Norwegii czy Szwecji. Z jednej strony może się okazać, że wśród tradycyjnych wyborców partie antyimigranckie są na tyle popularne, że zdolne będą wygrać wybory. Z drugiej – że napływ setek tysięcy imigrantów w międzyczasie nie tylko zmieni na zawsze sytuację społeczną w tych krajach i uczyni rozwiązanie problemu nie integrujących się muzułmańskich imigrantów niemożliwą, ale także, że danie im prawa głosu uniemożliwi zwycięstwo partii antyimigranckich.

Grzegorz Lindenberg

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook