Proces w sprawie podżegania do terroryzmu w internecie

behind bars
| 41 komentarzy|
image_pdfimage_print

W Monachium rozpoczął się proces ośmiu osób, oskarżonych o rozszerzanie islamistycznej propagandy przez internet. Prokuratura uważa, że oskarżeni używali internetowych forum do wzywania do świętej wojny.

behind bars

Siedmiu mężczyzn oraz kobieta są oskarżeni o podżeganie do terroryzmu, umieszczanie brutalnych wideo z zamachami bombowymi i odcinaniem głowy. Uważa się, iż są częścią ugrupowania znanego jako „Globalny Islamski Front Mediowy”.

Podejrzani, w wieku 18-30 lat, publikowali propagandowe materiały Al-Kaidy, jak również własne, w celu pozyskania nowych członków i wsparcia dla organizacji terrorystycznych za granicą.

Adwokat Nicole Lehmbruck twierdzi, iż prokuratura urządza proces pokazowy, by udowodnić, że młodzież „też jest odpowiedzialna za treści umieszczane w internecie”.

Zwłaszcza po tym, kiedy muzułmanin, który zastrzelił dwóch amerykańskich żołnierzy we Frankfurcie jest podejrzany o przejście procesu radykalizacji w Niemczech. Prokuratura uważa „islamistyczną propagandę internetową za najniebezpieczniejsze obecnie źródło w rękach międzynarodowego dżihadystycznego terroryzmu” –  powiedział prokurator Michael Burns.

Oskarżonym grozi kara do 15 lat więzienia, lecz czterech już przyznało się do winy i może być skazanych oddzielnym wyrokiem.(ziu)

AX na podst. Deutsche Welle
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,14983646,00.html?maca=en-rss-en-ger-1023-rdf

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze