Prezydent Turcji dziękuje Polakom za wsparcie

Gull
| 9 komentarzy|
image_pdfimage_print

Prezydent Turcji Abdullah Gul w rozmowie z PAP podziękował Polakom i polskim władzom za wspieranie unijnych aspiracji jego kraju. Wyraził nadzieję na to, że Polska będzie okazywać to wsparcie także podczas naszej prezydencji w UE.

We wtorek, w ostatnim dniu swojej oficjalnej wizyty w Polsce prezydent Turcji spotkał się z marszałkami Sejmu i Senatu Grzegorzem Schetyną i Bogdanem Borusewiczem. Następnie odwiedził warszawską Uczelnię Vistula, gdzie rozmawiał ze studentami.

Po poniedziałkowym spotkaniu z Abdullahem Gulem Bronisław Komorowski deklarował, że Polska wspiera unijne aspiracje Turcji i mogłaby pomóc w przekonywaniu do tego Zachodu. Zastrzegał, że Turcja sama musi dostosować się do warunków członkostwa.

Turecki prezydent chwalił polskie osiągnięcia, w tym m.in. gospodarcze. Jak podkreślił, niektórzy mówią o „polskim cudzie”. W tym kontekście Gul zwrócił uwagę, że także jego kraj odnosi sukcesy gospodarcze. – Oba kraje są wiodącymi gospodarkami na naszym kontynencie – powiedział.
Prezydent Turcji, który we wtorek kończy wizytę w Polsce, podkreślił, że była ona bardzo owocna. Odnosząc się do polsko-tureckich relacji powiedział: „nasza przyjaźń jest silna i pozostanie silna”.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze