Premier Wlk. Brytanii: islamiści w Afryce to problem Europy

| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Brytyjski premier David Cameron powiedział dziś w Izbie Gmin, że islamiści destabilizujący sytuację w krajach Afryki Płn. i Centralnej to „ich, ale przede wszystkim nasz problem w Europie”.

– Nie łudźmy się, że jest inaczej i że nie jest to dla nas zagrożenie – powiedział Cameron odpowiadając na przemówienie posła Malcolma Rifkina, który przypomniał słowa Winstona Churchilla o tym, że „Afryka północna to miękkie podbrzusze Europy”.

Cameron miał dziś przedstawiać w Holandii swoją wizję dalszego udziału brytyjskiego w budowaniu wspólnej Europy, ale odwołał wyjazd ze względu na kryzys terrorystyczny w Algierii. Zamiast do Holandii, pojechał w piątek rano do Izby Gmin, by odpowiadać na pytania posłów w sprawie wydarzeń w kompleksie gazowym w Algierii.

Cameron podkreślił. że próby Al-Kaidy wprowadzenia własnych rządów w Sahelu i całej Afryce Północnej „są dla nas olbrzymim zagrożeniem”.

Więcej na: rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze