Praska deklaracja przeciwko islamizacji

image001
Sygnatariusze Deklaracji Praskiej
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

23 stycznia w Roztokach pod Pragą miała miejsce konferencja prasowa, na której poinformowano o ogólnoeuropejskiej demonstracji, zaplanowanej na 6 lutego równocześnie w 14 państwach Europy.

Martin Konvička, przewodniczący czeskiego Bloku Proti Islamu, powiedział na wstępie konferencji, że organizatorzy są ludźmi, którzy maja wspólny cel: obronić Europę przed nienawistną średniowieczną ideologią, która jest nie do pogodzenia z naszymi wartościami wolności obywatelskich, demokracji i ludzkiej godności. Chcą bronić praw obywatelskich, ludzkich i politycznych, które sobie Europejczycy w ciągu tysiącleci wywalczyli.

“Walka z islamizacją Europy jest naszym wspólnym celem, ale Niemcy nie mogą w tej walce wygrać,  będąc osamotnione. Musimy i chcemy walczyć wspólnie”, powiedziała przedstawicielka ruchu PEGIDA Tatjana Festerling. „W Estonii w tej chwili przeżywamy tak samo krytyczną sytuację, jak nasi przyjaciele w Niemczech, ale dlatego, że współpracujemy z naszymi kolegami z Finlandii, zdajemy sobie sprawę z tego, że ochrona Europy jest naszym wspólnym celem“, mówiła z kolei Maria Kaljuste z Konserwatywnej Partii Ludowej.

Uczestnicy uchwalili wspólną deklarację. Ta Deklaracja Praska jest podstawą wspólnych kroków, które muszą podjąć państwa, których przedstawiciele wzięli udział w konferencji i które powinny mieć na celu przeciwstawienie się naciskom Brukseli na rozwiązanie tzw. kryzysu imigracyjnego, a także narastającemu zagrożeniu islamizacją Europy.

* * *

Deklaracja Praska

Wspólnie za wolność i przeciwko islamizacji

Świadomi tego, że tysiącletnia historia zachodniej cywilizacji może się szybko zakończyć podbiciem Europy przez islam i tego, że polityczne elity zdradziły, my, przedstawiciele różnych europejskich narodów ogłaszamy, co następuje:

– Nie oddamy Europy nieprzyjaciołom. Jesteśmy przygotowani dać odpór politycznemu islamowi, ekstremistycznym islamskim reżimom i ich europejskim kolaborantom.

– Jesteśmy zdecydowani ryzykować swoje wolności, majątki i ewentualnie nasze życie, tak jak to czyniły generacje przed nami i jak to nas zobowiązuje w stosunku do przyszłych pokoleń.

– Nie zgadzamy się z podporządkowaniem europejskiemu centralnemu rządowi. Panowanie brukselskich i globalnych elit przyniosło tylko ubóstwo, bezrobocie, korupcję, chaos i moralny upadek. Jest najwyższy czas, aby z tym skończyć.

– W pełni respektujemy suwerenność europejskich narodów i prawo każdego europejskiego kraju do rozwiązywania swoich spraw tak, jak to uzna za właściwe.

– Uważamy za święte prawo każdego europejskiego kraju i narodu do obrony swoich granic i prawo do tego, aby samodzielnie decydował, jakich imigrantów przyjmie lub nie do swojego państwa.

Odwołujemy się do naszych wspólnych europejskich korzeni, tradycji i wartości, jak również do naszej wspólnej historii. Jesteśmy zdecydowani stanąć w obronie Europy, wolności słowa i innych wolności obywatelskich oraz naszego sposobu życia.

Tę naszą wolę pokażemy uczestnicząc w demonstracji, która odbędzie się w wielu europejskich miastach dnia 6 lutego 2016 roku.

David Štepan, rzecznik prasowy Bloku Proti Islamu

Tłum. Mariusz Malinowski

Źródło: http://blokprotiislamu.cz/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze