Pracownik ONZ aresztowany za pomoc Hamasowi

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Izrael aresztował pracownika ONZ, którego oskarżono o wykorzystywanie swojego stanowiska, żeby pomagać Hamasowi.

Wahid Abdullah Burash, pracownik Programu Rozwoju ONZ (UNDP) „miał ponoć pomóc zbudować przystań morską do użytku wojskowego Hamasu w północnej Gazie”. Burash miał również przekonać swojego menedżera w UNDP, żeby dawał pierwszeństwo w projektach odbudowy obszarom zamieszkiwanym przez agentów Hamasu.

Dochodzenie Szin Bet miało wykazać, że po odkryciu broni lub wejść do tuneli w domach, w których trwały prace w ramach projektów UNDP, nie wdrażano procedur ONZ dotyczących zgłaszania tego typu ustaleń. Podczas przesłuchania Burasha ustalono, że agenci Hamasu znajdowali się również w innych organizacjach pomocowych.

Organizacja Save the Children bada oskarżenia, że jeden z jej pracowników jest również agentem Hamasu. Wszystko to wyszło na światło dzienne po aresztowaniu Mohammeda Halabiego, dyrektora World Vision w Strefie Gazy, który jest oskarżony o przekazanie Hamasowi milionowych kwot z pomocy finansowej.

Pracownik Autonomii Palestyńskiej został zwolniony z pracy za uratowanie izraelskich ofiar terroru, a przywódcy osadników pomagają mu teraz znaleźć pracę. Mężczyzna, którego personalia nie są znane, był jedną z pierwszych osób, które pośpieszyły z pomocą, po tym jak terroryści ostrzelali w pobliżu Hebronu samochód, zabijając rabina Miki Marka i raniąc jego żonę i córkę.

Krewny Palestyńczyka powiedział, że „ponieważ okazało się, że przybył on jako pierwszy na miejsce zamachu i pomógł ofiarom, on i jego rodzina zostali poddani kampanii oszczerstw i grożono im”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

„On się nie boi, ale martwi go, że on i jego rodzina stali się wyrzutkami od czasu tego zdarzenia. Bardziej niż cokolwiek, boli go, że został zwolniony z pracy w sektorze publicznym Autonomii Palestyńskiej. Powiedziano mu, że został zwolniony z powodu cięć budżetowych, ale był jedynym pracownikiem, który został zwolniony kilka dni po tym incydencie”.

Krewny podkreślił, że nie żałuje on swojej decyzji udzielenia pomocy rodzinie Mark.

Hamas jest głęboko podzielony w sprawie ewentualnego odnowienia więzi z Iranem lub zwracania się z prośbą o fundusze do krajów sunnickich.

Xsara na podstawie:  honestreporting.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook