Postawiono zarzuty mężczyźnie który „poślubił“ trzynastoletnią dziewczynkę

2
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Pochodzący z Libanu mieszkaniec Sydney, na którym ciążą zarzuty molestowania trzynastolatki, nie będzie miał możliwości wyjścia z aresztu za kaucją. Para mieszkała razem od miesiąca. Dwudziestosześciolatek „poślubił“ trzynastoletnią dziewczynkę w trakcie islamskiej ceremonii.

2

Ze względu na niepełnoletniość „żony“, para nie jest małżeństwem w świetle prawa Australii. Mężczyzna, którego danych osobowych nie podano do publicznej wiadomości, poznał dziewczynkę rok temu i już wtedy rozpoczął z nią współżycie.

Kiedy zamieszkali w Sydney, chciał zapisać „żonę“ do szkoły. Wtedy pracownicy placówki poinformowali policję. Agenci z jednostki Child Abuse Squad aresztowali Libańczyka 6 lutego. Postawiono mu zarzuty współżycia (co najmniej 25 razy) z dzieckiem w wieku od 10 do 14 lat. Podczas rozprawy przed sądem, w której oskarżony potrzebował pomocy tłumacza, sędziowie nie zgodzili się na możliwość wyjścia z aresztu za kaucją. Podczas najbliższych posiedzeń Libańczyk podejmie kolejną próbę uzyskania zgody na kaucję.

Child Abuse Squad podaje, że dochodzenie jest w toku. Przesłuchano juz rodziców dziewczynki – okazuje się, że najprawdopodobniej przyczynili się oni do zaaranżowania małżeństwa. Inspektor Peter Yeomans uważa sytuację za bardzo niepokojącą „Chodzi tu o molestowanie seksualne nieletniej, jednak w tym wypadku można powiedzieć, że działo się to za zgodą rodziny. Jeśli te przypuszczenia się potwierdzą, będzie to bardzo osobliwa sytuacja dla Nowej Południowej Walii“

Zdaniem minister ds. społecznych i rodzinnych Pru Goward ten przypadek nie jest odosobniony: „Liczba niezgodnych z prawem, nierejestrowanych „małżeństw“ z niepełnoletnimi dziewczętami jest wysoka w Nowej Południowej Walii, szczególnie na terenie południowo-zachodniego Sydney, zachodniego Sydney i w Górach Błękitnych“.

Tłumaczenie: GB
Źródło: www.mobile.abc.net.au

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze