Poradnik dżihadysty: zabijajcie nauczycieli

Dżihadysta 2
| 9 komentarzy|
image_pdfimage_print

W poście z 25 października 2014 r. członek forum dżihadystycznego Alplatformedia doradzał „samotnym wilkom na Półwyspie Arabskim i we wszystkich krajach świata”, by „skoncentrowali się na amerykańskich i zachodnich nauczycielach w szkołach międzynarodowych”.

Autor zaczyna swój post od naszkicowania historii szkół międzynarodowych w krajach arabskich i islamskich. Pisze, że stosują one metody brytyjskie i amerykańskie i że większość nauczycieli to Amerykanie, Brytyjczycy i Australijczycy, notując przy tym, że pochodzenie i liczba nauczycieli „nie interesuje nas ani odrobinę, ponieważ jesteśmy zainteresowani tylko w obcięciu głów tych wrednych krzyżowców – Amerykanów i innych”. Dodaje, że te szkoły zawsze były używane przez Amerykę i kraje zachodnie do prania mózgów dzieci muzułmańskich i do wpajania im zepsutej kultury zachodniej.

Autor wyjaśnia, że – paradoksalnie – ataki na zachodnich nauczycieli mają większy wpływ niż ataki na zachodnich żołnierzy lub pracowników firm zachodnich. Jest tak, ponieważ zaatakowanie żołnierza lub pracownika firmy nie zmienia rzeczywistości ani nie wpływa w istotnym stopniu na funkcjonowanie bazy lub firmy. W odróżnieniu od tego, zaatakowanie nauczyciela najprawdopodobniej spowoduje zamknięcie szkoły, co najmniej na pewien czas, a także spowoduje, że rodzice na nowo przemyślą posyłanie swoich dzieci do tej szkoły.

Następnie wyjaśnia, że nauczyciela są także łatwiejszą zdobyczą niż zachodni żołnierze lub pracownicy firm zachodnich, ponieważ przebywają wśród ludzi miejscowych i nie są specjalnie strzeżeni. Wspomina, że niektóre szkoły, jak Szkoła Międzynarodowa w Dżuddzie, mają ściślejsze środki bezpieczeństwa niż inne, ale jest to nieistotne, ponieważ „skupiamy się [tutaj] na działalności samotnych wilków, którzy obierają za cel ludzi, nie zaś obiekty”. Jeśli jeden lub kilku atakujących samotnych wilków przedostanie się do szkoły i zabije kilku nauczycieli, to byłoby to wspaniałe, mówi, ale jest bardziej realne atakowanie nauczycieli w drodze do i ze szkoły.

Dżihadysta 2„Niektóre z tych szkół używają autobusów do transportu nauczycieli jako grupy do i ze szkół i te [autobusy] są cennym celem. Nie mówię, czy jest konieczne wysadzanie ich w powietrze – ale [pamiętajcie, że] im prostsza akcja, tym większa szansa sukcesu. Samotny wilk może zabić wielu nauczycieli w kilka minut [nawet] używając pistoletu, [jeśli przyłapie] nauczycieli, jak wsiadają do autobusu lub wysiadają z niego. To na pewno spowoduje zamknięcie szkoły”.

Autor daje przykład nauczycieli z Zachodu, którzy mieszkają na kairskim przedmieściu Al-Maadi i którzy codziennie są dowożeni autobusami z niestrzeżonych punktów zbiorczych w tej dzielnicy. Na koniec pisze: „O, lwy Półwyspu Arabskiego i wszędzie indziej, zawijajcie rękawy i odcinajcie głowy wrednych krzyżowców i spowodujcie, że ich rodziny spakują się i pożegnają”.

Post wywołał długą dyskusją między wieloma uczestnikami forum, obracającą się głównie wokół pytania, czy jest dozwolone zabijanie niewinnych i czy prawo szariatu sankcjonuje zabijanie tych nauczycieli.

Tłumaczenie Małgorzata Koraszewska

Źródło: http://www2.memri.org/bin/polish/articles.cgi?Page=archives&Area=sr&ID=SR4414

Raport jest darmową próbką MEMRI Jihad and Terrorism Threat Monitor (JTTM). Informacja o prenumeracie JTTM znajduje się tutaj .

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook