„Polski trop” w sprawie zamachu na „Newskij”

doku-umarow
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Informując o liście kaukaskich terrorystów, którzy wzięli na siebie odpowiedzialność za piątkowy zamach na pociąg Newskij Ekspress, NEWSru.com, jeden z największych portali w Rosji, powołuje się na jedną z witryn bojowników i odsyła do blogu Polski Serwis Emiratu Kaukaskiego, prowadzonego na stronie Onet.pl.
doku-umarow
ABW przeanalizuje wnikliwie tę sprawę – powiedziała PAP w środę rzeczniczka Agencji Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska.

Rzecznik grupy Onet.pl Paweł Klimiuk podkreśla, że nie ma podstaw do interwencji w blog, bo według obecnej wiedzy, wzmiankowany tekst nie narusza prawa i jest tylko tłumaczeniem informacji z innego portalu.

Jedna ze stron czeczeńskich separatystów

NEWSru.com opatruje publikację fragmentem tekstu terrorystów w języku polskim i zdjęciem czeczeńskiego dowódcy polowego Doku Umarowa, z którego rozkazu jakoby został przeprowadzony ten atak. Także radio Echo Moskwy podało, że oświadczenie bojowników Umarowa w sprawie zamachu na Newskij Ekspress poprzedniej nocy ukazało się na jednej ze stron czeczeńskich separatystów.

W zamachu tym zginęło 26 osób, a ponad 100 zostało rannych. W szpitalach wciąż przebywają 92 osoby. Stan 8 rannych lekarze określają jako ciężki.

Dżihad zostanie przeniesiony na teren Rosji

Podczas wiosennej szury sztab kaukaskich mudżahedinów zaplanował cały szereg operacji dywersyjnych wymierzonych w strategiczne obiekty w Rosji. Rozkazy emira Doku Umarowa są i będą ściśle realizowane aż do czasu wycofania rosyjskich wojsk z Kaukazu. Dżihad zostanie przeniesiony na teren Rosji, głównym celem będzie całkowite zniszczenie rosyjskiej infrastruktury
– napisano w Polskim Serwisie Emiratu Kaukaskiego. Rosjanie nie będą już mogli bezkarnie korzystać z kaukaskich zasobów – dodano.

Jest tam też oświadczenie Umarowa, który zapewnia, że dysponuje wystarczającymi siłami i wolą, aby kontynuować działania zbrojne do czasu, dopóki Rosja nie oczyści naszej ziemi z obecności swoich zbrodniczych wojsk. Walczymy o słuszną sprawę i bez względu na wszelkie trudności, straty i ofiary, zwycięstwo, insza Allah, będzie nasze! Allahu Akbar! – głosi oświadczenie Umarowa.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze