#POLSKA JADĘ TAM

| 33 komentarze|
image_pdfimage_print

W debacie publicznej nad narzuceniem Polsce przez Unię Europejską obowiązkowych kwot imigracji, wiele miejsca poświęca się dramatycznej sytuacji imigrantów, próbujących nielegalnie dostać się do Europy.

Nie sposób jednak podejmować decyzji bez analizy zagrożeń.

1

Kampania plakatowa w Warszawie portalu Euroislam.pl, #PolskaJadeTam, wskazując na jedno z nich – zwiększenie terrorystycznego zagrożenia w kraju – domaga się dyskusji na temat niebezpieczeństw niesionych przez imigrację.
Autorzy kampanii podkreślają, że nie ma mowy o narzucaniu Polsce rozwiązań przez Brukselę. „Decyzja należy do premier Kopacz”, brzmi jeden z podpisów na plakatach. Proponowana przez Komisję Europejską zmiana zawiesza faktycznie rozporządzenie Dublin II o odpowiedzialności za rozpatrywaniu wniosku o azyl przez pierwszy kraj UE, do którego dostał się imigrant.
2

Oto komentarze naszych publicystów:

Podejmując tę decyzję nie możemy zamykać oczu na zdiagnozowane problemy w Europie Zachodniej: poważne obciążenia budżetowe, problemy z integracją, wzrost przestępczości, strefy wykluczenia i ideologie wrogie demokracji liberalnej – zwraca uwagę redaktor Euroislam.pl Jan Wójcik.

Nie wyobrażam sobie, żeby taka zmiana mogła przejść bez zgody wszystkich państw. Zresztą kraje takie, jak Wieka Brytania, Irlandia czy Dania zagwarantowały sobie w tej kwestii wyłączenie z obowiązku przyjęcia decyzji Unii. Dlaczego Polska miałby mieć gorsze prawa? Zresztą Czechy, Węgry, Słowacja i Estonia też już zapowiedziały, że odrzucają propozycję Komisji – mówi dr Piotr S. Ślusarczyk, rzecznik portalu.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Więcej informacji na temat zagrożeń i kosztów ekonomicznych i społecznych związanych z pozaeuropejską imigracją zawiera analiza Stowarzyszenia Europa Przyszłości,  przekazana wszystkim parlamentarzystom, odpowiednim ministerstwom oraz Kancelarii Premiera.

Redakcja Euroislam.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook