Polscy żołnierze będą chronić uchodźców przed Polakami?

image001

Foto: „Polska Zbrojna”

Na stronie „Polski Zbrojnej” zamieszczono relację z ćwiczeń Grupy Bojowej Unii Europejskiej V4. Publikujemy fragmenty, a także wybrane komentarze czytelników „PZ”.

„Tłum lokalnej społeczności zebrał się pod bramą wjazdową do obozu uchodźców. Wyrażając swoje niezadowolenie z obecności uchodźców, zgromadzeni doprowadzili do wybuchu zamieszek.

16 listopada żołnierze Grupy Bojowej Unii Europejskiej V4 przećwiczyli powyższy epizod w rejonie warsztatów Bucierz. W rolę lokalnej społeczności wcielili się żołnierze 2 Brygady Zmechanizowanej ze Złocieńca.

Wybuch incydentu poprzedziła informacja od lokalnej policji do TOC-u (tactical operations center) międzynarodowego batalionu, której przekaz brzmiał: 'Przed bramą wjazdową do obozu uchodźców zbiera się tłum lokalnej społeczności wyrażający swoje niezadowolenie z obecności uchodźców. Tłum domaga się sprawiedliwości w stosunku do uchodźców, którzy dopuścili się napadów na sklepy i kradzieży żywności’.

Policja dodatkowo poinformowała żołnierzy międzynarodowej Grupy Bojowej, że nie jest w stanie w tej chwili udzielić pomocy i wsparcia. Z tego względu w miejsce zamieszek wysłano patrol z taktycznym zespołem wsparcia CIMIC (Civil – Military Cooperation) w celu podjęcia mediacji z liderami zamieszek. Najbardziej agresywnych mężczyzn wyciągnięto z tłumu, co pozwoliło uspokoić napiętą sytuację.

– W przypadku, gdyby mediacje zakończyły się niepowodzeniem, zostałby wezwany pododdział Żandarmerii Wojskowej celem wsparcia działań patrolu i rozłączenia zwaśnionych stron – powiedział kapitan Łukasz Machna z kierownictwa ćwiczenia 'Common Challenge-15′. (…)”

Źródło: http://polska-zbrojna.pl/

Komentarze czytelników (pisownia zachowana)

~robson

Polskie wojsko ćwiczy jak pacyfikować polskich obywateli, którzy domagają się sprawiedliwości. Pięknie, niedługo zaczną nas mordować jak w Czarny Czwartek w Wujku

4C-6B-22-4B

~Szok

A ja myślałem, że Polskie Wojsko ma bronić Polaków przez obcymi ludźmi, którzy w Polsce dopuszczają się napadów na sklepy i kradzieży. Rzecz wyjaśnić może chyba tylko nazwa „Grupa Bojowa Unii Europejskiej V4”. Larry Bond przewidział taką sytuację i opisał ją w książce „Kocioł”. Tyle tylko, że on myślał, iż to my Polacy okażemy się w Europie narodem, który ma jaja.

~Tomek

Smutne to. Powinni raczej ćwiczyć zabezpieczanie lokalnych społeczności przed bezprawnym działaniem luźnych grup imigrantów.

~Szary obywatel

21.11.2015, godz. 09:58

Zastanawia mnie czy żołnierze są żołnierzami Polski, czy Unii Europejskiej? Są po to, by występować w obronie narodu, czy cudzych interesów przeciwko własnemu narodowi? Ja płacę podatki, które przecież idą na wojsko…. to nie jest normalne.

~oficer

wygląda na to, że pacyfikacja rodaków to nasz sport narodowy. historia pokazała, jak dobrzy jesteśmy w tego typu akcjach. nie ma się co dziwić, że obywatele plują na mundur. dla mnie to szok! takie manewry zakrawają na zdradę stanu! znów „ktoś” wyciera sobie … mundurem żołnierza polskiego! dramat!

~anty

Proponuję inny scenariusz. Nastąpiła skoordynowana seria zamachów terrorystycznych w największych miastach kraju. Islamiści po wysadzeniu budynków rządowych przeszli do rzezi ludności cywilnej (niewiernych). Zadaniem wojsk jest ochrona rdzennej ludności przed terrorystami.

~mag

Nie wierze że jakiś żołnierz Wojska Polskiego odda strzały w stronę obywatela Rzeczypospolitej Polskiej

~Paweł

Niech padnie rozkaz pacyfikacji polskich obywateli to żołnierze w pierwszej kolejności powinni wyeliminować tego, kto taki rozkaz wydał. Niech nikt więcej nie waży się stanąć przeciwko Narodowi!

~przytomny

obawiam się że tak zwane nasze wojsko nie jest już nasze !!

~ósemka

Ćwiczycie strzelanie do swoich , do Polaków ćwiczycie strzelanie w obronie obcych ???!!! … zaraz zaraz , to nie są ćwiczenia komunistycznych jednostek przed kopalniami, stoczniami i hutami ??? Oczom nie wierzę !!! Czułem że ten eurokołchoz jest czerwony tylko ma flagę niebieską.

~GB

Dlaczego nie cwicza obrony polskich granic tylko cwicza jak chronic uchodzcow? Zostalismy przez PiS tez oszukani?

41-2E-D7-D9

~tryzub

Zblizamy sie coraz blizej , nadchodzi – totalitaryzm! jeszcze zyja dzadkowie ,rodzice oni to znaja , czas na nas. To samo od nowa, tylko gdzie to zaprowadzi zastanawial sie ktos?

~Wieści z Gdyni

WYgląda na to, że niedługo znów staniecie na kładce nad torami na przystanku SKM Gdynia Stocznia i otworzycie ogień do rodaków. Opamiętajcie się póki czas.

~SS

To ma być wojsko?! To jakaś popierdółka a nie armia. Uczycie się bić swoich obywateli! Wróżę upojną służbę! Będziecie niedługo tak szanowani jak inna popularna służba mundurowa. Oby tak dalej! Stfu!!

~ja

A co na to Pan Maciarewicz?

~thundekiller

Nie wierzyłem dopóki kolegi z 12 zmech. nie spytałem. Nawet oni są w szoku co ćwiczą. Pacyfikować Polaków, którzy „przed bramą wjazdową do obozu uchodźców zbiera się tłum lokalnej społeczności wyrażający swoje niezadowolenie z obecności uchodźców. Tłum domaga się sprawiedliwości w stosunku do uchodźców, którzy dopuścili się napadów na sklepy i kradzieży żywnośc”. A zatem Polska stracona

~red

No pieknie ….. polska armia szkoli się do … walki z własnymi obywatelami którym nie podoba się islamska inwazja ???? SERIO ?!?!?!?! KTO na to pozwolił ? KTO o tym zdecydował ??? W jakim kraju ja żyję ?

~Bibularz

To skandal. Autorzy scenariusza powinni stanąć przed sądem.

~Jacek

Czy to nie zakrawa na zdrade stanu? Armia utrzymywana z pieniedzy podatnikow cwiczy by do nich strzelac. Czy w tym MONie wszyscy cpaja calymi dniami? Artylerzysci? A gdzie jest lotnictwo, czy wojska rakietowe? Moze lodz podwodna moglaby zrobic desant w Warszawie. Poplynela by sobie Wisla niezauwazona. Dlaczego nie nazwiecie artykulu po imieniu: Zdrajcy narodu w Wojsku Polskim przygotowuja sie na niepokoje wewnetrzne. Ciekawe co jeszcze planuja?

~Obywatel RP

„Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny, w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.”

~Janusz

Kiedy będzie ćwiczony scenariusz pacyfikacji ludności odmawiającej oddania swoich domów na rzecz uchodźców?

Oprac.PJ

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign