Połowa Francuzów przeciwko karykaturom

Nowy numer "Charlie Hebdo" (z 14.01)
| 25 komentarzy|
image_pdfimage_print

Jak wykazała ankieta przeprowadzona już po ataku na „Charlie Hebdo”, prawie połowa Francuzów jest przeciwna publikacji karykatur Mohameta.

Zgodnie z ankietą Ifop 42 % Francuzów uważa, że karykatury Mahometa, uznawane za obraźliwe przez wielu muzułmanów, nie powinny być publikowane. 50 % powiedziało, że popierają „ograniczenia wolnego słowa w internecie i na portalach społecznościowych”.

Nowy numer "Charlie Hebdo" (z 14.01)
Nowy numer „Charlie Hebdo” (z 14.01)

Jednak według badania opublikowanego w czasopiśmie „Le Journal du Dimanche”, 57 % Francuzów twierdzi, iż sprzeciw muzułmanów nie powinien uniemożliwiać publikacji karykatur.

Ankieta pokazała ogromne poparcie – 81 %- dla odbierania francuskiego obywatelstwa osobom o podwójnym obywatelstwie, które dopuściły się aktów terroryzmu we Francji. 68 % jest za zakazem powrotu do kraju dla obywateli francuskich, których „podejrzewa się o wyjazd w celu walki w krajach lub regionach kontrolowanych przez grupy terrorystyczne”, takich jak Syria. Tyle samo poparło zakazy wyjazdu z kraju dla ludzi podejrzewanych o chęć dołączenia do ruchów dżihadystycznych. Jednak 57 % uczestników ankiety sprzeciwiło się francuskiej interwencji wojskowej w krajach takich jak Libia, Syria i Jemen.
Ankietę przeprowadzono po masakrze w siedzibie redakcji „Charlie Hebdo”.

W ubiegłą sobotę pięć osób zginęło, a kościoły w Nigerii zostały podpalone przez muzułmanów w proteście przeciwko decyzji „Charlie Hebdo” o publikacji kolejnej karykatury. Francuski minister spraw zagranicznych Laurent Fabius potępił przemoc w Nigerii, a prezydent Hollande uznał wolność słowa za temat „nie podlegający negocjacjom”.

Sy, na podst.: http://www.expatica.com/fr/news/country-news/Almost-half-French-oppose-publishing-Mohammed-cartoons-poll_446150.html

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze