Połowa Duńczyków chce ograniczenia imigracji muzułmanów

1
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Jeden na dwóch obywateli duńskich jest za ograniczeniem liczby muzułmanów mogących mieszkać w Danii, jak wskazuje sondaż YouGov.

1

Sondaż, który został przeprowadzony dla dziennika „Metroxpress”, koncentrował się na imigrantach z krajów niezachodnich i pokazał, że jeden na czterech Duńczyków nie chce, aby muzułmanie stanowili więcej niż 5 procent ludności kraju.

Martin Henriksen, rzecznik Duńskiej Partii Ludowej, która jest uważana za ugrupowanie antyimigracyjne, powiedział „Metroxpress”, że sondaż jest odzwierciedleniem ogólnego niepokoju w kraju związanego z przyjmowaniem grup obcokrajowców i zachęcaniem ich do osiedlania się w Danii. „Widzę wynik jako znak, że Duńczycy mają zdroworozsądkowe podejście i duże obawy o to, co się dzieje z naszym krajem i o konsekwencje masowej imigracji”, powiedział Henriksen.

Karina Lorentzen, rzecznik ds. imigracji Socjalistycznej Partii Ludowej nie zgodziła się z poglądem Henriksena: „Nie powinno się oceniać ludzi na podstawie ich religii czy koloru skóry. Chodzi o poszanowanie prawa, naszą demokrację i równość płci. Nie należy podkreślać tego, czy wierzymy w Jezusa, czy w Allaha”.

Czterdzieści dwa procent Duńczyków, którzy wypowiedzieli się w sondażu, jest przeciwnych ograniczeniu liczby muzułmanów przybywających do kraju, zgadzając się z Lorentzen, że religia jest sprawą prywatną.

Tłum. Agaxs na podst.:
www.ibtimes.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze