Policyjna lista terrorystów obraża muzułmanów

Lista poszukiwanych terrorystów
| 35 komentarzy|
image_pdfimage_print

Kongresman Jim McDermott z Partii Demokratycznej uważa, że ogłoszenie społeczne FBI, pod tytułem „Faces of Global Terrorism”, umieszczone na autobusach w Seattle, obraża muzułmanów.

McDermott, reprezentujący stan Washington, napisał do dyrektora FBI Roberta Muellera list w tej sprawie, w którym wyraził opinię, że lista „Twarzy globalnego terroryzmu”, stworzona przez Joint Terrorism Task Force jest rasistowska. JTTF to agenda rządowa do zwalczania terroryzmu, składająca się poza FBI z kilkunastu innych instytucji, takich jak urzędy imigracyjne, straż graniczna, Secret Service itp.

Ogłoszenie ukazuje portrety międzynarodowych terrorystów z nazwiskami oraz napis „Zatrzymaj terrorystę. Uratuj życia. Nagrody do 25 mln. dolarów”. McDermott wyraził w liście swoje „głębokie zatroskanie” tym plakatem i poprosił szefa FBI o „ponowne rozważenie” rozpowszechniania go. Jego zdaniem 16 fotografii poszukiwanych terrorystów nie tylko jest obraźliwe wobec muzułmanów i mniejszości etnicznych, ale zachęca do „profilowania” rasowego i religijnego. „Lista „Najbardziej poszukiwanych terrorystów” FBI zawiera osoby innych ras i związane z innymi wyznaniami, ale tych twarzy w kampanii autobusowej nie widać”, napisał polityk.

Jak można się przekonać, studiując Most Wanted Terrorists List  na stronie FBI, na 32 osoby tam umieszczone tylko dwie nie mają związku z islamem.

PJ, na podst.:

http://dailycaller.com/2013/06/20/offensive-to-muslims-dem-congressman-calls-on-fbi-to-take-down-photos-of-terrorists/#ixzz2WyJZHCXj

www.seattleweekly.com/news/thedailyweekly/947361-129/campaign-fbi-seattle-mcdermott-faces-million

Lista poszukiwanych terrorystów

 

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook