Pogrzeb zamachowców w Betlejem, pochwała terroryzmu

3
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

2 lutego 2014 r. Izrael przekazał zwłoki dwojga zamachowców samobójców, Ajat Al-Achras i Daouda Abu Swaja, Palestyńczykom. 

3

Al-Achras, 17-letnia członkini Brygad Męczenników Al Aksa Fatahu, przeprowadziła zamach samobójczy w marcu 2002 r. przed supermarketem w dzielnicy Kiriat HaJowel w Jerozolimie, zabijając troje ludzi, a Abu Swaj, członek Brygad Al-Kuds Islamskiego Dżihadu, zrobił to samo w grudniu 2001 r. w pobliżu hotelu David Citadel w Jerozolimie, raniąc kilkanaście osób.

W procesji pogrzebowej w Betlejem trumny nieśli Palestyńczycy w mundurach wojskowych. Tysiące uczestników wzywało do “oporu przeciwko okupacji”, do przerwania negocjacji z Izraelem i do jedności palestyńskiej [1] .

Należy wspomnieć, że w doniesieniu o zamachu Al-Achras gazeta Autonomii Palestyńskiej, „Al-Hayat Al-Jadida” określiła Kiriat HaJovel jako „osiedle” [2] .

W pogrzebie uczestniczyło wielu przedstawicieli Autonomii Palestyńskiej, wśród nich przedstawiciel Fatahu Tawfik Al-Tirawi, mufti Betlejem Abd Al-Madżid Ata i dyrektor Instytutu Rodzin Męczenników i Rannych Jusuf Abu Laban. Podczas uroczystości Al-Tirawi powiedział: „Izraelczycy muszą zrozumieć, że nasz lud będzie nadal podnosił sztandar oporu, aż osiągnie nasze uprawnione cele: wyzwolenie i niepodległość”.

Także gazeta Autonomii Palestyńskiej, “Al-Ayyam”, napisała: „Al-Tirawi wychwalał poświęcenie męczenniczki Al-Achras, męczennika Abu Swaja i męczenników Palestyny” [3] . Mufti Betlejem Abd Al-Madżid Ata podkreslił, że: „Allah wybrał męczenników, by stali u Jego boku, ponieważ są najbardziej godni szacunku ze wszystkich. Oddali życie za nas i w obronie sprawy i ojczyzny” [4] .

Po pogrzebie, w uroczystości na cześć rocznicy założenia Fatahu, Abu Laban powiedział: „Synowie Fatahu nie pozwolą na zamianę kompasu, który nigdy nie zbacza. Szkoła wojowników [Fatahu] wypełnia testament męczenników reprezentowanych przez pannę młodą, męczenniczkę Ajat Al-Achras, którą pochowaliśmy dzisiaj. Podkreślała [ona] potrzebę dalszego zachowania obietnicy karabinu” [5] .

Warto zauważyć, że niektóre media palestyńskie przedstawiały Al-Achras jako pannę młodą, a Abu Swaja jako pana młodego, prowadzonych do ślubu, ponieważ zgodnie z tradycją islamską, męczennik zostaje poślubiony z 72 czarnookimi dziewicami. Ta tradycja opiera się, między innymi, na wersetach koranicznych: „Zaprawdę, bogobojni będą przebywać w miejscu bezpiecznym; wśród ogrodów i źródeł, ubrani w atłas i brokat, zwróceni do siebie twarzami. Tak będzie! I pożenimy ich z pięknymi kobietami o wielkich oczach”.[Koran 44:51-54]

Plakat Brygad Męczenników Al-Aksa z Ajat Al-Achras. Napis brzmi: „Poprowadzimy pannę młodą Palestyny, córkę brygad, która oddała swoje życie, Ajat Al-Achras.” (Źródło: Strona Facebooka Fatahu u Dheiszeh, 2 lutego 2014)

Przypisy (nie spolszczone):
[1] Al-Quds (Jerusalem),, February 3, 2014.
[2] Al-Hayat Al-Jadida(Palestinian Authority), February 4, 2014.
[3] Al-Ayyam(Palestinian Authority), February 4, 2014.
[4] Al-Ayyam(Palestinian Authority), February 2, 2014.
[5] Karamapress.com, February 3, 2014.

Tłumaczenie MK
Źródło: www.memri.org

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze