Dwa razy więcej muzułmańskich dzieci w Wielkiej Brytanii

1
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Badania wykazały, że liczba dzieci muzułmańskich w Wielkiej Brytanii wzrosła prawie dwukrotnie w ciągu ostatniej dekady, a połowa muzułmanów jest w wieku poniżej 25 lat.

1

Eksperci ostrzegają przed ogromną zmianą.

Nowe badania, pierwsze tego typu w Wielkiej Brytanii, zostały zaprezentowane parlamentowi brytyjskim i pokazały bezprecedensowe podwojenie liczby muzułmańskich dzieci zaledwie w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Spośród wszystkich dzieci w wieku szkolnym w Anglii i Walii, jedno na 12 jest obecnie muzułmaninem, a liczba tej populacji w Wielkiej Brytanii wzrosła o około 1,1 mln w okresie od 2001 do 2011 roku. Z badania, które jest analizą oficjalnych danych Muslim Council of Britain, wynika, że ten trend może tylko się nasilić, ponieważ w przeciwieństwie do ogólnego starzenia się Anglii, połowa brytyjskich muzułmanów jest w wieku poniżej 25 lat, a jedna trzecia poniżej 15 lat.

W 2011 roku badanie wykazało, że w Anglii i Walii jest 2,7 mln muzułmanów, a w Szkocji i Irlandii Północnej mieszka ich kolejne 81 tysięcy. W 2001 roku łączna ich liczba wyniosła poniżej 1,6 mln, co oznaczało 75-procentowy wzrost w przeciągu dekady. Tempo wzrostu było jeszcze wyższe wśród dzieci poniżej piątego roku życia i wyniosło 80 procent. Skłoniło to ekspertów do stwierdzenia, że populacja muzułmanów będzie stale i szybko rosnąć w perspektywie wielu przyszłych dekad.

Oprócz tego badanie wykazało, że muzułmanie są dwukrotnie bardziej narażeni na bezrobocie lub bezdomność oraz że w niektórych społecznościach muzułmańskich prawie jedna trzecia posługuje się angielskim w znikomym stopniu lub nie zna go w ogóle.

Z raportu wynika, że muzułmanie będą odgrywać decydującą rolę w wyborach w Wielkiej Brytanii, ponieważ stanowią około 50 procent głosujących w kilku okręgach wyborczych, a w wielu innych wysoki odsetek.

Podczas gdy raport stwierdza, że „część społeczeństwa stanowiąca jedną dwudziestą ogółu ma małe szanse na przejęcie kontroli”, Profesor David Voas, dyrektor Instytutu Badań Społecznych i Ekonomicznych przy Essex University, powiedział, że wzrost ten faktycznie oznacza wielkie zmiany dla Wielkiej Brytanii. „Biorąc pod uwagę rozrost mniejszości etnicznych i religijnych, myślę, że jest to chyba sytuacja bezprecedensowa”, powiedział. „Nawet jeśli imigracja jutro ustanie, jasne jest, że do połowy tego wieku lub nieco później, 10 procent populacji Wielkiej Brytanii będzie wychowana w tradycji muzułmańskiej.”

Ta nowa rzeczywistość zmieni politykę kraju, twierdzi Voas, który spekuluje również, że może ona oddziaływać na politykę zagraniczną, ograniczając udział w wojnie z islamskimi grupami terrorystycznymi na Bliskim Wschodzie.

Agaxs, na podst. http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/191282#.VOINieaG-Zh

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook