Planowali wielki zamach na ważne obiekty w Londynie. Inspirowała ich Al-Kaida

| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Czterech mężczyzn przyznało się do udziału w inspirowanym przez Al-Kaidę spisku mającym na celu przeprowadzenie zamachu bombowego na londyńską giełdę papierów wartościowych i inne ważne obiekty.

Mohammed Chowdhury, Shah Rahman, Gurukanth Desai i Abdul Miah zostali aresztowani w grudniu 2010 roku. Mają stanąć przed sądem karnym w Woolwich pod Londynem. Wszyscy są obywatelami brytyjskimi i mają od 20 do 30 lat; pochodzą z Londynu, Stoke-on-Trent i Cardiff.

Czterej mężczyźni są w grupie dziewięciu oskarżonych, którzy przyznali się do popełnienia różnych przestępstw terrorystycznych. Początkowo wszyscy zaprzeczali zarzutom.

Oskarżeni, którzy planowali zaatakować londyńską giełdę, chcieli przesłać pocztą pięć ładunków wybuchowych w szczycie przedświątecznym w 2010 roku. Planowali też zamachy na wzór ataków w Bombaju w 2008 roku, kiedy to terroryści strzelali na oślep do ofiar, zabijając ponad 160 osób.

W domu jednego z zatrzymanych znaleziono pisaną odręcznie listę nazwisk i adresów potencjalnych celów ataków: burmistrza Londynu Borisa Johnsona, dwóch rabinów, amerykańskiej ambasady i londyńskiej giełdy.

Jak poinformowała BBC, mężczyzn zainspirowały kazania radykalnego islamisty amerykańsko-jemeńskiego Anwara al-Awlakiego, zabitego we wrześniu w ataku amerykańskiego samolotu bezzałogowego w Jemenie.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Więcej na: www.onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook