Piłkarz Fiorentiny finansuje meczety

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Mohamed Salah, napastnik z włoskiej Fiorentiny, przeznaczył 60 tysięcy euro dla społeczności muzułmanów z Florencji, na remont meczetów w Toskanii.

1

Salah, piłkarz z Egiptu, przeniósł się do Florencji z klubu Chelsea w Anglii i stał się wielką gwiazdą ligi włoskiej po strzeleniu jak dotąd dziewięciu goli. Według relacji szefa Związku Społeczności i Organizacji Islamskich we Włoszech, po przyjeździe do Florencji muzułmański piłkarz zapytał najpierw o lokalizację meczetu.

Gest piłkarza – pokłony, jakie wykonuje po każdej strzelonej bramce – jest dobrze widziany przez społeczność muzułmańską, twierdzącą, że Salah prezentuje prawdziwy obraz muzułmanina, odległy od wizerunku terrorysty, który przekazują  media.

Społeczność muzułmańska we Włoszech liczy około 1,7 mln osób, w tym 20 tysięcy konwertytów (według danych państwowej agencji statystycznej Istat).

Ostatnio włoskiem media doniosły, że rektor włoskiej uczelni w leżącym na regionie Wenecji Julijskiej nieście Cervignano del Friuli zakazał noszenia chust na zajęciach jako „prowokujących”. Decyzja ta nastąpiła po kilku atakach na studentki muzułmańskie, noszące na uczelni hidżab.

Roselit, na podstawie www.onislam.net

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

 

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook