Piłkarz Fiorentiny finansuje meczety

1
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Mohamed Salah, napastnik z włoskiej Fiorentiny, przeznaczył 60 tysięcy euro dla społeczności muzułmanów z Florencji, na remont meczetów w Toskanii.

1

Salah, piłkarz z Egiptu, przeniósł się do Florencji z klubu Chelsea w Anglii i stał się wielką gwiazdą ligi włoskiej po strzeleniu jak dotąd dziewięciu goli. Według relacji szefa Związku Społeczności i Organizacji Islamskich we Włoszech, po przyjeździe do Florencji muzułmański piłkarz zapytał najpierw o lokalizację meczetu.

Gest piłkarza – pokłony, jakie wykonuje po każdej strzelonej bramce – jest dobrze widziany przez społeczność muzułmańską, twierdzącą, że Salah prezentuje prawdziwy obraz muzułmanina, odległy od wizerunku terrorysty, który przekazują  media.

Społeczność muzułmańska we Włoszech liczy około 1,7 mln osób, w tym 20 tysięcy konwertytów (według danych państwowej agencji statystycznej Istat).

Ostatnio włoskiem media doniosły, że rektor włoskiej uczelni w leżącym na regionie Wenecji Julijskiej nieście Cervignano del Friuli zakazał noszenia chust na zajęciach jako „prowokujących”. Decyzja ta nastąpiła po kilku atakach na studentki muzułmańskie, noszące na uczelni hidżab.

Roselit, na podstawie www.onislam.net

 

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze