Pierwszy skazany za internetowy dżihad

Cyber dźihad
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

We wtorek francuski konwertyta na islam został skazany przez paryski sąd za rozpowszechnianie w Internecie materiałów propagujących terroryzm.

Internetowy dżihadysta dostał rok więzienia i dwa lata w zawieszenia. Sprawa jest pierwszą, w której powołano się na ustawę z 2012 roku, stanowiącą, że cyber dżihad jest przestępstwem. Ustawa ta została uchwalona po atakach Mohammeda Meraha w Tuluzie, gdzie zabił on siedem osób, w tym troje dzieci, zainspirowany po części internetowymi postami ekstremistów.

Cyber dżihadMaksymalnym wyrokiem, jaki mógł zostać zasądzony we wtorkowej sprawie, było pięć lat więzienia, tak więc stosunkowo lekka kara wymierzona Romainowi Letellier (lat 27) pokazuje, że zarówno oskarżyciele jak i sędziowie wciąż zastanawiają się, jak stosować to nowe prawo. Oskarżyciel powiedział, że sprawa potraktowana została w kontekście młodych ludzi, którzy nagle radykalizują swoje poglądy po przeczytaniu materiałów znalezionych w Internecie.

Tłumaczenie: Sy

Źródło: http://www.nytimes.com/2014/03/06/world/europe/jail-sentence-in-france-over-cyber-jihad.html?_r=2

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze