Pierwsze od lat dowody winy wielebnego Abu Bakar Bashir

Abu Bakar Bashir - karykatura
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Toczący się w Dżakarcie proces członków oddziałów terrorystycznych z Aceh na Sumatrze, przyniósł w ubiegłym tygodniu spektakularne dowody przeciwko charyzmatycznemu klerykowi islamskiemu z Solo na Jawie.

W stołecznej Dżakarcie toczy się postępowanie sądowe oraz proces przeciwko separatystycznej grupie militarnej (oraz ej poszczególnym członkom) z sumatrzańskiej prowincji Aceh.

Jeden z pojmanych w ubiegłym rojku członków tej grupy wyznał w trakcie składanych przed sądem zeznań, iż pieniądze zasilające separatystów pochodziły bezpośrednio od kontrowersyjnego charyzmatycznego kleryka islamskiego Abu Bakar Bashira.

Abu Bakar Bashir prowadzi kształcącą młodzież szkołę koraniczną w jawajskim Solo.

Abu Bakar Bashir - karykatura
Abu Bakar Bashir - karykatura

Podejrzany Luthfi Haidaroh zeznał w minionym tygodniu, iż Abu Bakar Bashir wręczył mu podczas wspólnych spotkań osobiście 180 milionów rupii indonezyjskich (20 000 USD) oraz 5 tysięcy dolarów amerykańskich.

Już wcześniej Abu Bakar Bashir był wielokrotnie posądzany o bezpośredni udział w regionalnej grupie terrorystycznej Jemaah Islamiya odpowiedzialnej za wiele zamachów bombowych na terenie Indonezji w ostatnich 9 latach.

Jakkolwiek udział bezpośredni nie został ABB do tej pory udowodniony, uchodził on nieformalnie, oficjalnie za przywódcę duchowego wspomnianej organizacji terrorystycznej.

Zeznanie Luthfi Haidorah jest o tyle spektakularne, iż bezpośrednio linkuje do sędziwego mędrca z Solo na Jawie nie pozostawiając tym razem żadnych niedomówień.

Lutfi Haidorah zeznał również w toku dalszego postępowania, iż te oraz inne dotacje pochodzące z Jawy (55 000 USD) wykorzystano całkowicie zna zakup broni i uposażenia dla bojówek Aczinów z Sumatry.

Więcej na: yellowlittleduck.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook