Piersi kontra islamizm

piersi
| 20 komentarzy|
image_pdfimage_print

Przeszkadzają ci nagie piersi? W takim razie Dania, według Petera Skaarupa, rzecznika polityki zagranicznej Duńskiej Partii Ludowej, może nie być miejscem dla ciebie.

piersiWedług Skaarupa, w filmie dokumentalnym o Danii, który jest częścią testu imigracyjnego dla obcokrajowców, brakuje piersi. Uważa on, że pokazywanie kobiet topless w filmie pomoże promować duńską otwartość umysłową i nawet powstrzymać ekstremistów przed przybyciem do tego kraju.

“W Holandii w podobnym dokumencie pokazano nagie piersi, myślę, że powinniśmy pójść za ich przykładem”, wyznał Skaarup magazynowi Berlingske Tidende. “Brzmi to jak żart, ale jest w tym duża doza powagi: poprzez umieszczenie w filmie dokumentalnym o Danii sceny kąpieli w topless możemy podkreślić naszą otwartość umysłową oraz prawo do ubierania się – lub rozbierania – jak nam się podoba”. Zdaniem Skaarupa jest to szczególnie istotne, jeśli chodzi o imigrantów przybywających z społeczeństw fundamentalistycznych gdzie kobiety są uciskane i nie pozwala im się wyrażać własnej seksualności.

Rzecznik podkreślił, że nie zamierzał nikogo sprowokować swoją wypowiedzią. Dodał, że chociaż kąpiel topless nie jest dziś tak powszechne na duńskich plażach jak miało miejsce to dawniej, wciąż jest to dobry przykład liberalnego nastawienia Danii. „Topless prawdopodobnie nie jest powszechnym widokiem na plażach w Pakistanie, ale w Danii wciąż jest to uważane za całkiem normalne zjawisko. Szczerze wierze, że jeśli umieścimy nagie piersi w takim filmie, ekstremiści dobrze się zastanowią, zanim zdecydują się przybyć do Danii”. (pj)

Tłum.PZ
Źródło: www.cphpost.dk

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze