Pięc lat za zabójstwo chrześcijanina w Egipcie

nasser-gaddallah
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Policjanci oskarżani o zamordowanie chrześcijanina w Egipcie otrzymają niskie wyroki więzienia. Pomimo świadków sąd uznał, że ofiara została pobita ze skutkiem śmiertelnym, bez premedytacji.

nasser-gaddallahNasser Gadallah, członek Egipskiego Kościoła Koptyjskiego został zamordowany na posterunku policji, po tym jak złożył skargę na czynność policjanta. 25 maja 2007  został brutalnie pobity i wypchnięty z okna posterunku policji w Gizie. Upadek z dużej wysokości spowodował natychmiastową śmierć.

Dwóch policjantów oskarżonych o zamordowanie 39 – letniego chrześcijanina stanęło przed lokalnym sądem. Policjanci zeznali, że feralnego dnia Nasser sam wyskoczył oknem, chcąc uciec z posterunku. Sąd nie dał wiary tym wyjaśnieniom. Naoczni świadkowie zeznali, że widzieli jak policjanci wypychają Nassera z okna. Świadkowie twierdzą, że Nasser Gadallah został zamordowany, ponieważ był chrześcijaninem, który śmiał złożyć zażalenie na czynność muzułmańskiego policjanta.

Po dwuletnim procesie sąd wydał wyrok. Orzeczono, że policjanci są winni pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Stwierdzono, że chrześcijanin zginął na skutek pobicia. Sąd jednak uznał, że policjanci nie zamierzali zabić Nassera. Obaj dostali wyroki – pięć lat pozbawienia wolności.

Rodzina Nassera nie zgadza się z wyrokiem i orzeczeniem sądu. Uważają, że Nasser został zabity z premedytacją. Ich sprzeciw budzi także niski wymiar kary orzeczony w tej sprawie.

RK na podst. compasdirect.org

Koptowie – ogólne określenie wiernych kościołów koptyjskich: ortodoksyjnego kościoła koptyjskiego i kościoła katolickiego obrządku koptyjskiego. Obecnie grupa liczy około 11,2 mln wiernych kościoła ortodoksyjnego (głównie w Egipcie, duża część w diasporze w Europie Zachodniej i w Ameryce Północnej, niewielka liczba w pozostałych krajach Lewantu) i około 210 tys. wiernych kościoła koptyjsko-katolickiego (wyłącznie w Egipcie).

Koptowie są potomkami rdzennych mieszkańców Egiptu, zamieszkujących ten kraj jeszcze przed muzułmańskim podbojem. Od czasów pojawienia się w niepodległym Egipcie fundamentalistów muzułmańskich Koptowie podlegają prześladowaniom.

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze