Petycja: Uwolnić Hamza Kashgari

Tak jak niedawno informowaliśmy czytelników, Hamza Kashgari publicysta, który obraził proroka został przekazany władzom Arabii Saudyjskiej, grozi mu śmierć. Podpisanie poniższej petycji jest nie tylko ważne z powodów moralnych, jest także istotne ponieważ OIC udaje się poczynić postępy w uznaniu bluźnierstwa za przestępstwo przez inne państwa ONZ. Zaangażowanie w całą sprawę INTERPOLU jest niebezpieczne. Powinniśmy pokazać nasz sprzeciw.

Podpisz petycję w sprawie uwolnienia Hamza Kashgari.

Aktualizacja: Do podpisania także petycja do prezydenta Lecha Wałęsy, który odznaczył króla Arabii Saudyjskiej m.in. za promowanie tolerancji. Jeżeli uważacie, że prezydent Lech Wałęsa powinien coś zrobić w tej sprawie podpiszcie petycję!

Uwolnić Hamza Kashgari
Dnia 12 lutego, malezyjska policja deportowała 23-letniego saudyjskiego publicystę Hamzę Kashgari, który uciekł z Arabii Saudyjskiej z powodu wpisów jakie zrobił na Twitterze, uważanych przez niektórych za „obrażające” proroka Mahometa. Wielu islamistów wzywało do jego egzekucji; w Arabii Saudyjskiej bluźnierstwo karane jest śmiercią.

Teokratyczne reżimy jak Arabia Saudyjska nie tolerują najbardziej podstawowej wolności myśli i wypowiedzi. Bronimy prawa każdej osoby na świecie, by swobodnie mogła wyrażać swoje poglądy, włączając w to krytykę religii. Potępiamy rząd Malezji za schwytanie Kashgariego i przekazanie go saudyjskim władzom. Jesteśmy także zaniepokojeni doniesieniami, że INTERPOL mógł opublikować nakaz aresztowania Kashgariego wydany przez saudyjski rząd. W konsekwencji żadna osoba szukająca azylu lub schronienia nie będzie bezpieczna przed prześladowaniami nawet jeżeli ucieknie.

Domagamy się od władz Arabii Saudyjskiej natychmiastowego i bezwarunkowego wypuszczenia Kashgariego. Nie popełnił żadnego przestępstwa.

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Avatar photo

Piotr S. Ślusarczyk

Doktorant UKSW, badacz islamu politycznego, doktor polonistyki UW; współprowadzący portal Euroislam.pl; dziennikarz telewizyjny i radiowy.

Inne artykuły autora:

Austria: promocja salafizmu na wiedeńskiej uczelni

Islamski radykalizm we Francji ma się dobrze

Wojna Izraela z Hamasem: błędy, groźby i antyizraelskie nastroje