Petycja: Uwolnić Hamza Kashgari

muhammad bomb
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Tak jak niedawno informowaliśmy czytelników, Hamza Kashgari publicysta, który obraził proroka został przekazany władzom Arabii Saudyjskiej, grozi mu śmierć. Podpisanie poniższej petycji jest nie tylko ważne z powodów moralnych, jest także istotne ponieważ OIC udaje się poczynić postępy w uznaniu bluźnierstwa za przestępstwo przez inne państwa ONZ. Zaangażowanie w całą sprawę INTERPOLU jest niebezpieczne. Powinniśmy pokazać nasz sprzeciw.

Podpisz petycję w sprawie uwolnienia Hamza Kashgari.

Aktualizacja: Do podpisania także petycja do prezydenta Lecha Wałęsy, który odznaczył króla Arabii Saudyjskiej m.in. za promowanie tolerancji. Jeżeli uważacie, że prezydent Lech Wałęsa powinien coś zrobić w tej sprawie podpiszcie petycję!

Uwolnić Hamza Kashgari
Dnia 12 lutego, malezyjska policja deportowała 23-letniego saudyjskiego publicystę Hamzę Kashgari, który uciekł z Arabii Saudyjskiej z powodu wpisów jakie zrobił na Twitterze, uważanych przez niektórych za „obrażające” proroka Mahometa. Wielu islamistów wzywało do jego egzekucji; w Arabii Saudyjskiej bluźnierstwo karane jest śmiercią.

Teokratyczne reżimy jak Arabia Saudyjska nie tolerują najbardziej podstawowej wolności myśli i wypowiedzi. Bronimy prawa każdej osoby na świecie, by swobodnie mogła wyrażać swoje poglądy, włączając w to krytykę religii. Potępiamy rząd Malezji za schwytanie Kashgariego i przekazanie go saudyjskim władzom. Jesteśmy także zaniepokojeni doniesieniami, że INTERPOL mógł opublikować nakaz aresztowania Kashgariego wydany przez saudyjski rząd. W konsekwencji żadna osoba szukająca azylu lub schronienia nie będzie bezpieczna przed prześladowaniami nawet jeżeli ucieknie.

Domagamy się od władz Arabii Saudyjskiej natychmiastowego i bezwarunkowego wypuszczenia Kashgariego. Nie popełnił żadnego przestępstwa.

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze