Perkusista „Scorpionsów” odsiedział miesiąc za obrazę islamu

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

James Kottak, perkusista „The Scorpions”, został w kwietniu skazany w Dubaju na miesiąc więzienia za obraźliwe zachowanie.

Lokalne media donoszą, że James Kottak (obywatel amerykański), został skazany za obrazę islamu, pokazanie środkowego palca oraz za picie alkoholu. Kottak przyznał się do picia alkoholu, ale zaprzeczył pozostałym oskarżeniom.

James Kottak  perkusista The Scorpions
James Kottak perkusista The Scorpions

Incydent miał miejsce na lotnisku w Dubaju 3 kwietnia, kiedy muzycy z „The Scorpions” byli w drodze do Bahrajnu, gdzie mieli zagrać koncert. Krajowa prasa informowała, że perkusista został aresztowany w strefie tranzytowej. W sądzie podano, że Kottak przeklinał i mówić o „niewykształconych muzułmanach”, a później „posyłał” obraźliwy gest środkowym palcem.

Zeznawali również świadkowie, którzy słyszeli Kottaka krzyczącego, że nie będzie podróżować z grupą pakistańskich i afgańskich pasażerów. Wedłu Gulf News, muzyk zaprzeczając oskarżeniom powiedział: „Nie obrażałem muzułmanów ani islamu – nigdy nie zrobiłbym czegoś takiego, nawet gdybym był pijany”.

Anonim, na podst. http://www.bbc.com/news/world-africa-27211508

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook