Perkusista „Scorpionsów” odsiedział miesiąc za obrazę islamu

James Kottak  perkusista The Scorpions
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

James Kottak, perkusista „The Scorpions”, został w kwietniu skazany w Dubaju na miesiąc więzienia za obraźliwe zachowanie.

Lokalne media donoszą, że James Kottak (obywatel amerykański), został skazany za obrazę islamu, pokazanie środkowego palca oraz za picie alkoholu. Kottak przyznał się do picia alkoholu, ale zaprzeczył pozostałym oskarżeniom.

James Kottak  perkusista The Scorpions
James Kottak perkusista The Scorpions

Incydent miał miejsce na lotnisku w Dubaju 3 kwietnia, kiedy muzycy z „The Scorpions” byli w drodze do Bahrajnu, gdzie mieli zagrać koncert. Krajowa prasa informowała, że perkusista został aresztowany w strefie tranzytowej. W sądzie podano, że Kottak przeklinał i mówić o „niewykształconych muzułmanach”, a później „posyłał” obraźliwy gest środkowym palcem.

Zeznawali również świadkowie, którzy słyszeli Kottaka krzyczącego, że nie będzie podróżować z grupą pakistańskich i afgańskich pasażerów. Wedłu Gulf News, muzyk zaprzeczając oskarżeniom powiedział: „Nie obrażałem muzułmanów ani islamu – nigdy nie zrobiłbym czegoś takiego, nawet gdybym był pijany”.

Anonim, na podst. http://www.bbc.com/news/world-africa-27211508

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze