PE niezadowolony z negocjacji z Turcją

Wolność prasy w Turcji
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Parlament Europejski jest niezadowolony z postępów w negocjacjach z Turcją. Ankara została skrytykowana za niedostateczne poszanowanie praw człowieka i ograniczanie wolności mediów. Zdaniem posłów sytuacja taka będzie miała negatywny wpływ na dalsze rokowania.

Posłowie z zadowoleniem powitali wprowadzenie wielu poprawek do konstytucji Turcji. Zwrócili jednak uwagę na pilną konieczność przeprowadzenia reform przekształcających państwo tureckie w pełnoprawną demokrację.

Zaniepokojenie posłów budzi sytuacja w mediach – ograniczanie wolności prasy, przypadki cenzury i nasilająca się autocenzura dziennikarzy. Posłów szczególnie niepokoi ograniczanie wolności wypowiedzi, zagraża bowiem powodzeniu demokratycznych reform.

Wolność prasy w Turcji
Wolność prasy w Turcji

Parlament wezwał Ankarę do wprowadzenia większej przejrzystości w wymiarze sprawiedliwości. Za niedopuszczalne posłowie uważają zbyt długi okres przetrzymywania w aresztach osób podejrzanych o domniemane przygotowywanie zamachów stanu.

Więcej na: psz.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze