Parlament Europejski wywiesił „islamofobiczną” reklamę wyborczą

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Parlament Europejski usunął jedną ze swych wyborczych reklam, która została nazwana „islamofobiczną” przez brytyjskiego parlamentarzystę Sajjada Karima.

Europoseł Karim, wiceprzewodniczący międzyparlamentarnej grupy antyrasistowskiej, zaniepokoił się wielkim bannerem, zamontowanym w Brukseli oraz w Strasbourgu, promującym udział w wyborach europarlamentarnych w następnym roku. Plakat, który mówi „tym razem zagłosuję” pokazuje kobietę w chuście obok słów „Musimy pracować razem, by zarządzać migracją”. Europejska Sieć Przeciwko Rasizmowi ENAR uznała, że tworzy to przekaz, który wzywa do ograniczenia liczby przyjazdów muzułmanów na teren Europy.

Agencja jest oburzona „islamofobią” parlamentu europejskiego, a Sajjad Karim napisał do przewodniczącego europarlamentu, by ten ściągnął banner. „Jak wielu muzułmanów w całej Europie, moja rodzina i ja byliśmy zastraszani przez antyislamskich ekstremistów. Parlament europejski powinien przeciwstawiać się islamofobii, a nie jej ulegać”, powiedział Karim.

Informacje na budynkach parlamentu są częścią wartej 33 milionów euro kampanii zachęcającej do udziału w wyborach.

Po interwencji służby parlamentarne „przeprosiły za obrazę” i zapewniały, że „nie byłą ona intencjonalna”. Rzecznik tłumaczył się, że ideą było przedstawienie grupy migrantów, w tym przypadku z Syrii i pokazanie, że UE wspólnie zmaga się z zarządzaniem kryzysem, ich relokacją i tym, jak zajmować się wnioskami azylowymi wspólnie. (j)

źródło: Yahoo

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook