Para pobita przez imigrantów sama sobie winna?

Brutalnie pobita przez muzułmański gang w Dani
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Młoda Dunka wraz z chłopakiem została pobita łańcuchami i butelkami przez somalijskich imigrantów w trakcie powrotu z wigilijnej kolacji.

Jej zdjęcia natychmiast obiegły Facebooka. Niestety poza wyrazami współczucia od razu pojawiły się podejrzenia.

Wracając z wigilijnej kolacji w Vesterbro w Kopenhadze, para została zaczepiona słownie przez nastolatka. Po odpowiedzi rzucił się na chłopaka dziewczyny, Madsa, i uderzył go butelką w głowę. W chwilę później pojawili się inni i dopadli go z łańcuchami. Dziewczynę, Nanę, która próbowała ich powstrzymać, także rzucono na ziemię i bito po twarzy żelaznymi łańcuchami. Ma wybity ząb i rozciętą wargę. Świadkowie wydarzeń wezwali policję i ambulans.

Wkrótce po wyjściu Dunka umieściła zdjęcia na swoim Facebooku, które szybko były kolportowane przez internet. Niestety, poza wyrazami współczucia, zwolennicy poprawności politycznej zaczęli się dopatrywać winy w samej parze. Mads ma na swoim zdjęciu na profilu napis „Dumny z bycia Anglikiem”. To miało sugerować według krytykujących, że należy do skrajnie prawicowych ugrupowań, a napad nie był przypadkowy.

„Jeżeli ludzie myślą, że zacząłem walkę przeciwko 4-5 osobom z butelkami i łańcuchami, to będą uważać co chcą”, broni się przed zarzutami Mads.

Nana także odrzuca traktowanie tego zdarzenia w kategoriach rasizmu. “Są znudzeni, wściekli, nie mają ważnej roli w społeczeństwie, nie są zintegrowani lub nie czują się włączeni, więc to co mogą zrobić, to tylko reagować gniewem i przemocą! To nie chodzi o pochodzenie czy kolor, to chodzi o poczucie się jak część społeczności; nie wiedzą co zrobić, żeby być jej częścią!”

Ax na podst. Tv2.dk

http://nyhederne.tv2.dk/2014-12-27-voldsoffer-beskyldt-for-racisme-det-goer-os-kede-af-det

Brutalnie pobita przez muzułmański gang w Dani
Brutalnie pobita przez muzułmański gang w Dani

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook