Papież do muzułmanów: „Drodzy przyjaciele”

Papież Franciszek i muzułmanie
| 18 komentarzy|
image_pdfimage_print

Papież Franciszek wezwał kilka dni temu do „wzajemnego szacunku” między chrześcijaństwem a islamem i do zakończenia „nieuczciwej krytyki”, w osobistym przesłaniu do muzułmanów z okazji święta Eid al-Fitr, kończącego Ramadan.

„Jesteśmy powołani do szacunku dla religii innych, dla jej nauk, symboli i wartości”, głosi oświadczenie rozprowadzane przez biuro prasowe Watykanu. „Zdecydowałem się podpisać to tradycyjne przesłanie osobiście i wysłać je do was, drodzy przyjaciele, jako wyraz szacunku i przyjaźni dla wszystkich muzułmanów, zwłaszcza tych, którzy są przywódcami religijnymi. Wszyscy wiemy, że wzajemny szacunek jest podstawą w każdej ludzkiej relacji, zwłaszcza wśród ludzi, którzy wyznają wiarę religijną”.

Papież Franciszek i muzułmanie

Oświadczenie zostało skierowane „do muzułmanów na całym świecie”, a Watykan wyjaśnił, że jest to tradycja sięgająca roku 1967, ale tylko Jan Paweł II wcześniej wysłał podobną wiadomość w 1991.

Franciszek wezwał do silniejszych więzi z islamem, a święty, którego imię wybrał jako swoje pontyfikalne miano, św. Franciszek z Asyżu, jest powszechnie szanowany w świecie muzułmańskim.

PJ na podst.: http://www.newsdaily.com/article/db5c16d086f48df0e6167e1d9711c01f/pope-urges-mutual-respect-with-islam

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook