Pamiątka po zamachu terrorystycznym wylądowała na śmietniku

Tak było
Tak było
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Jak informuje niezależny niemiecki portal Journalistenwatch. zlikwidowane zostało miejsce upamiętnienia ofiar zamachu na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie.

Plakaty, flagi, krzyże, wreszcie zdjęcia ofiar terroru i znicze usunięto, bo przeszkadzały w ustawieniu tegorocznego jarmarku, który za kilka dni zostanie otwarty na Bretscheidplatz.

Tak jest
Tak jest

W miejscu, gdzie przed rokiem islamski terrorysta Anis Amri zamordował polskiego kierowcę Łukasza Urbana, a następnie skradzioną mu ciężarówką staranował 12 osób, ich krewni i przyjaciele ustawili prowizoryczny monument. Na tablicy widniał napis: „Opłakujemy 12 ofiar islamskiego zamachu terrorystycznego w dniu 19 grudnia 2016 roku na berlińskim Breitscheidtplatz”

Jak ustalili dziennikarze Jouwatch, wszystkie elementy upamiętnienia usunięto i porzucono za drewnianymi straganami.

Władze Berlina od miesięcy obiecywały, że w miejscu ataku terrorystycznego powstanie pomnik z prawdziwego zdarzenia. Rozpisano w tym celu konkurs, którego zwycięzcą zostało Biuro Projektowe Merz. Wedlug projektu wydarzenia z 19 grudnia ma przypominać złota rysa biegnąca wzdłuż placu. Na stopniach prowadzących do położonego obok kościoła ewangelickiego, Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche, wyryty ma zostać napis upamiętniający ofiary terroru, jednak bez podania, że sprawcą był islamista.

Według zapowiedzi berlińskiego ratusza odsłonięcie miałoby nastąpić w pierwszą rocznicę zamachu. (aew)

Źródło http://www.journalistenwatch.com

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze