Pamiątka po zamachu terrorystycznym wylądowała na śmietniku

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Jak informuje niezależny niemiecki portal Journalistenwatch. zlikwidowane zostało miejsce upamiętnienia ofiar zamachu na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie.

Plakaty, flagi, krzyże, wreszcie zdjęcia ofiar terroru i znicze usunięto, bo przeszkadzały w ustawieniu tegorocznego jarmarku, który za kilka dni zostanie otwarty na Bretscheidplatz.

Tak jest
Tak jest

W miejscu, gdzie przed rokiem islamski terrorysta Anis Amri zamordował polskiego kierowcę Łukasza Urbana, a następnie skradzioną mu ciężarówką staranował 12 osób, ich krewni i przyjaciele ustawili prowizoryczny monument. Na tablicy widniał napis: „Opłakujemy 12 ofiar islamskiego zamachu terrorystycznego w dniu 19 grudnia 2016 roku na berlińskim Breitscheidtplatz”

Jak ustalili dziennikarze Jouwatch, wszystkie elementy upamiętnienia usunięto i porzucono za drewnianymi straganami.

Władze Berlina od miesięcy obiecywały, że w miejscu ataku terrorystycznego powstanie pomnik z prawdziwego zdarzenia. Rozpisano w tym celu konkurs, którego zwycięzcą zostało Biuro Projektowe Merz. Wedlug projektu wydarzenia z 19 grudnia ma przypominać złota rysa biegnąca wzdłuż placu. Na stopniach prowadzących do położonego obok kościoła ewangelickiego, Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche, wyryty ma zostać napis upamiętniający ofiary terroru, jednak bez podania, że sprawcą był islamista.

Według zapowiedzi berlińskiego ratusza odsłonięcie miałoby nastąpić w pierwszą rocznicę zamachu. (aew)

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Źródło http://www.journalistenwatch.com

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook