Palestyńczycy z Gazy popierają ISIS.

Zwolennik ISIS w Gazie
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Palestyńczycy w Gazie poza okazywaniem wsparcia dla Państwa Islamskiego i dla ataków terrorystycznych we Francji i innych krajach, działają również w imieniu ISIS.

Zwolennik ISIS w Gazie
Zwolennik ISIS w Gazie

Palestyńczycy w Strefie Gazy zorganizowali w poniedziałek wiec poparcia dla Państwa Islamskiego (IS lub ISIS), jak również dla ostatnich islamskich ataków terrorystycznych we Francji. „Dzisiaj mówimy Francji i (innym) krajom świata, że islam nakazuje nam szanować wszystkie religie, ale równocześnie nakazuje nam karać i zabijać tych, którzy atakują i obrażają proroka islamu Mahometa”, powiedział Abu Abdallah al-Makdissi, jeden z protestujących.

Dziesiątki policjantów Hamasu zostały rozmieszczone na wiecu i przed bramą Centrum Kultury Francuskiej, gdzie zebrali się demonstranci po spaleniu francuskiej flagi. Centrum było już w przeszłości obiektem ataków terrorystycznych ISIS. Terrorystyczna organizacja islamska wzięła na przykład odpowiedzialność za ostatni zamach bombowy z 12 grudnia ubiegłego roku.

W poniedziałek demonstranci mieli podobno nieść plakaty z wizerunkami terrorystów, którzy dokonali masakry w redakcji „Charlie Hebdo”, jak również terrorysty odpowiedzialnego za atak na koszerne delikatesy w Paryżu, w którym zginęło czterech Żydów. Skandując hasła przypominające groźby ISIS, demonstranci krzyczeli: „Czekajcie na więcej bohaterów islamu, wy czciciele krzyża.”

Reuters donosi, że wielu demonstrantów miało na sobie mundury podobne do czarnych strojów noszonych przez terrorystów z ISIS i określało się jako zwolennicy różnych frakcji dżihadu.

Pod koniec wiecu, wybuchły starcia pomiędzy demonstrantami i policją, która strzałami w powietrze próbowała rozpędzić protest.

Najnowsze badania pokazują, że wśród Arabów na Bliskim Wschodzie Palestyńczycy okazują największe poparcie dla ISIS. Niemal jedna czwarta (24 procent) Palestyńczyków spogląda na ISIS przychylnie. Nawet ci Palestyńczycy, którzy mają negatywny stosunek do ISIS, wyrażają się o nim mniej niekorzystnie niż w innych grupach arabskich. Palestyńczycy z Gazy dołączają również do ISIS w Syrii. Część z nich zginęła podczas walk.

Inny niedawny raport pokazuje, że setki palestyńskich terrorystów przechodzą z Hamasu, który uznają za zbyt umiarkowany, do komórek ISIS działających przeciwko Izraelowi.

Xsara, na podstawie http://unitedwithisrael.org

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze