Palestyńczycy gloryfikują terrorystów

terrorist
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Niemiecki ambasador w Izraelu wypowiedział się w ubiegłym tygodniu zdecydowanie przeciwko praktykom władz palestyńskich, upamiętniających terrorystów, mówiąc: „Gloryfikowanie terrorystów szkodzi nam wszystkim i pokazuje, że nienawiść trwa nadal.”
terrorist
Harald Kindermann przemawiał w Ministerstwie Spraw Zagranicznych podczas ceremonii oddania legitymacji olimpijskiej siostrze zapaśnika Eliezera Halfina, zabitego w masakrze w Monachium w 1972 roku. Syn niemieckiego policjanta, który zabrał jego dokumenty i ukrywał je przez prawie 40 lat zwrócił je ambasadzie izraelskiej w Niemczech po śmierci ojca.

Wiceminister Spraw Zagranicznych Izraela Danny Ayalon powiedział, że podczas gdy Izrael zajmuje się upamiętnianiem ofiar terroryzmu, „dowództwo palestyńskie jest zajęte gloryfikowaniem terroryzmu i morderców. Kiedy Mahomet „Abu Daoud” Ouda, jeden z mózgów masakry na Olimpiadzie w Monachium zmarł, prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas chwalił jego i jego spuściznę oraz nazwał go swoim wspaniałym bratem oraz odważnym przywódcą. „Dowództwo palestyńskie jest zajęte gloryfikowaniem terroryzmu, tym samym jeszcze bardziej odsuwając możliwość pojednania”, stwierdził minister.

Kindermann powiedział, że niemożliwym jest „zrozumienie, iż ci ludzie otrzymują jakiekolwiek wsparcie od rządów czy organizacji. Myślę też, że jest to wyraźny sygnał pokazujący, czym jest terror oraz czego powinniśmy się spodziewać, a także, że musimy się zjednoczyć w walce z terrorem. I w tym definitywnie będziemy zawsze wspierać Izrael”.

Ayalon nawiązał do gloryfikacji terroryzmu przez palestyńskie władze nadeszło dzień po tym, jak Minister Spraw Zagranicznych Izraela Avigdor Lieberman na spotkaniu w Brukseli ze swoimi odpowiednikami z UE, pokazał im “konfrontacyjne sprawozdanie”, naświetlające stosunek władz palestyńskich do Izraela.

Władze palestyńskie “podtrzymują kulturę gloryfikowania terrorystów, otwarcie upamiętniając ich brutalność. Między uhonorowanymi przez nich są Abu Jihad, Yihye Ayyash, Dalal Mughrabi i inni, odpowiedzialni za śmierć i obrażenia niezliczonych niewinnych cywilów z Izraela”. Siedziba prezydenta Abbasa w Ramallah mieści się przy ulicy Ayyasha, “odpowiedzialnego za śmierć setek niewinnych ludzi, obywateli zarówno Izraela jak i USA”- jak wskazuje dokument.

“W marcu 2010 roku centralny plac w Ramallah otrzymał imię Dalala Mughrabiego, który poprowadził słynny palestyński atak na izraleski autobus, znany jako Coastal Road Massacre w 1978 roku, w którym 37 Izraelczyków – w tym 12 dzieci – zostało brutalnie zamordowanych” – możemy przeczytać w dokumencie. “Wymieniony wcześniej plac, to tylko jeden z wielu przykładów takich miejsc w Judei, Samarii i Gazie, które gloryfikują spuściznę Mughrabiego.”

22-letni Halfin był jednym z 11 izraelskich sportowców i trenerów zamordowanych przez palestyńską organizację Czarny Wrzesień podczas Olimpiady w Monachium. Jego legitymacja olimpijska została zwrócona jego siostrze, Rimie Goldwasser. Ayalon, charakteryzując monachijską masakrę jako “najgorszy moment w historii sportu” wezwał władze niemieckie, żeby “podjęły wszelkie wysiłki, by zlokalizować inne dokumenty, które są być może gdzieś przechowywane, ponieważ nadal brakuje kilkuset z nich. “Zwrócenie tych dokumentów rodzinom jest czymś więcej, niż tylko ludzkim gestem; ma to wagę historyczną uhonorowania tego wydarzenia i utrwalenia go na kartach historii”, powiedział wiceminioster.(p)

tłum.Veronica Franco
http://www.jpost.com/International/Article.aspx?id=209548

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze