Pakistański polityk z „kocim filtrem” w czasie konferencji prasowej

Koci filtr

W czasie konferencji prasowej polityka z rządzącej w Pakistanie partii Tehreek-e-Insaf, nadawanej na żywo przez Facebooka, niechcący włączono „koci filtr”, który dodaje mówiącemu kocie uszy i wąsy. Po kilkunastu minutach zorientowano się i filtr wyłączono, ale zdjęcia z transmisji rozeszły się po sieci.

Tehreek-e-Insaf  jest partią uważaną za centrową, która chce w Pakistanie tworzyć muzułmańskie państwo demokracji i dobrobytu, Chociaż działania organizacji islamistycznych i ich ataki na mniejszości wyznaniowe nie zostały ograniczone od czasu wyborczego zwycięstwa w 2018, to rząd ma zamiar przejąć kontrolę nad 30 tysiącami religijnych szkół w kraju i wbrew protestom fanatyków zgodził się na wyjazd za granicę Asi Bibi, chrześcijanki uniewinnionej od zarzutu bluźnierstwa. (g)

Źródło: itv.com

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Grzegorz Lindenberg

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Francja: imigrant zabił, ale uniknie kary

Szwecja: świetne wyniki szkoły dla imigrantów

Nie powinniśmy odsyłać zintegrowanych azylantów