Pakistańscy gwałciciele stracili brytyjskie obywatelstwo

Khan, Aziz, Rauf
Khan, Aziz, Rauf
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Trzem członkom gangu gwałcicieli z Rochdale grozi deportacja. Sędziowie podtrzymali decyzję o odebraniu im brytyjskiego obywatelstwa.

Abdul Aziz, Adil Khan i Qari Abdul Rauf zostali skazani na karę więzienia w 2012 roku. Sąd uznał ich – oraz pięciu innych mężczyzn – za winnych molestowania nieletnich dziewczyn i wykorzystywania ich na tle seksualnym. Niektóre małoletnie w Rochdale i Oldham były gwałcone i zmuszane do prostytucji. Trzy lata temu Home Office zapowiedziało, że pozbawi Aziza, Khana i Raufa obywatelstwa brytyjskiego i potencjalnie zostaną oni deportowani do Pakistanu.

Każdy z trzech mężczyn odwołał się od tej decyzji, twierdząc, że byłoby to naruszeniem ich praw człowieka, jednak ich apelacje zostały odrzucone zarówno przez Trybunał Pierwszej Instancji jak i Trybunał Wysoki. Trybunał Pierwszej Instancji stwierdził „bez wahania”, że biorąc pod uwagę „poważny charakter” ich zbrodni, konsekwencje dla mężczyzn i ich rodzin nie przeważają nad interesem publicznym pozbawienia ich obywatelstwa. Skazani zwrócili się do sądu apelacyjnego i w lipcu stanęli na rozprawie przed trzema sędziami. Khan utrzymywał, że jest niewinny jakichkolwiek zarzucanych mu czynów.

Odrzucając ich apelacje, sędzia Sales i dwóch pozostałych sędziów orzekło, że poprzednie trybunały dokonały „właściwej i zgodnej z prawem oceny” prawdopodobieństwa deportacji. Sędzia powiedział: „Biorąc pod uwagę niezwykle poważny charakter przestępstwa popełnionego przez każdego z apelantów, nie ma prawnej podstawy do podważenia tej decyzji. Decyzje Trybunału Pierwszej Instancji są zgodne z prawem”.

Sąd Koronny w Liverpool uznał całą trójkę z Rochdale za winną dopuszczania się czynów zabronionych z dziećmi poniżej 16 roku życia oraz handlu w celu seksualnego wyzysku. Aziz, który był jednym z przywódców gangu, zwanym przez niektórych „The Master”, został skazany na dziewięć lat. Rauf, żonaty, ojciec pięciorga dzieci, dostał sześć lat, a Khan osiem.

Sędzia Sales podsumował wyrok: „Wszyscy ci mężczyźni traktowali dziewczynki tak, jakby były bezwartościowe i nie zasługiwały na szacunek. Kierowali się żądzą i chciwością”. Sędzia stwierdził, że w przypadku, gdy Home Office podejmie decyzję o deportacji, każdy ze skazanych będzie miał prawo do apelacji na postawie twierdzenia, iż deportacja naruszałaby prawa człowieka ich i członków ich rodzin.

Oprac. Memphis, na podst. https://www.independent.co.uk

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze