Pakistańczyk przeciwko pakistańskim pedofilom

Mohammed Shafiq, współzałożyciel Ramadhan Foundation – muzułmańskiej organizacji młodzieżowej w Wielkiej Brytanii – przeciwstawia się łagodniejszemu traktowaniu pedofilów, nawet jeśli pochodzą z jego kraju.

Szafiq krytykuje nastawienie społeczności zamieszkałych w Wielkiej Brytanii imigrantów pakistańskich. „Niechętnie konfrontujemy się ze złem child groomingu” – powiedział. Przyznał, że to zjawisko (z angielskiego child grooming oznacza zaprzyjaźnianie się z nieletnimi w celu zdobycia ich zaufania, a następnie wykorzystywanie ich seksualnie) jest problemem jego społeczności i poparł swoje słowa dowodami: z 77 ostatnich wyroków skazujących za przestępstwa seksualne, aż w 67 przypadkach udział w procederze brali Pakistańczycy. „Prawda jest taka, że zdobędziemy dużo więcej szacunku, sprzeciwiając się molestowaniu, niż zmawiając się, żeby je zatuszować” – uważa Shafiq

„Napaści seksualne na białe dziewczynki dokonywane przez Pakistańczyków nie powinny być ignorowane lub traktowane łagodniej niż podobne przestępstwa dokonywane przez sprawców o innym pochodzeniu. Robienie tego jest obrazą sprawiedliwości i oddaje niedźwiedzią przysługę brytyjskim Pakistańczykom – to tak, jakby nie stosowano w stosunku do nich takich samych standardów, jak do reszty społeczeństwa.”

Gang pedofilii składający się z pakistańskich imigrantów który grasował w UK

W całej sprawie rasizm pojawiał się na wielu poziomach. Po pierwsze, władze długo ociągały się z powstrzymaniem gangu ze względu na przynależność etniczną jego członków. Po drugie, sami pedofile wybierali białe dziewczynki, ponieważ uważali je za „mniej wartościowe” niż dziewczynki z własnej społeczności. Po trzecie, gdy w mediach pojawiły się doniesienia o „azjatyckim” gangu pedofilów, wielu Azjatów zaczęło się temu sprzeciwiać. Tylko „The Telegrach” zamieścił informację, że poza jednym Afgańczykiem, wszyscy aresztowani są Pakistańczykami. Na stronie „Asian Tribune” czytamy: „Dlaczego tak trudno jest [brytyjskiej] prasie użyć w swoich raportach słów ‘pakistańskie’ lub ‘afgańskie’, albo – co lepiej oddaje sedno sprawy – muzułmańskie gangi seksualne?”.(p)

——————
Poprawność polityczna wygrała tym samym walkę nawet z pedofilią – co prawda proces ostatecznie się odbył, a przestępcy zostali skazani, jednak wszystko wydarzyło się o wiele za późno. Cenę zapłaciły, jak zawsze, ofiary. Ciekawe, co one mają do powiedzenia na temat rasizmu…(vf)

Veronica Franco

Źródła:
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2142131/Rochdale-child-sex-trial-An-obsession-racism-left-vulnerable-girls-mercy-sex-predators.html
http://www.asiantribune.com/news/2012/05/11/muslim-sex-gangs-not-asian
http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/crime/9239126/Rochdale-grooming-trial-gang-convicted-for-sex-trafficking.html

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign