Pakistan: przymusowe małżeństwo z brytyjskim paszportem

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Studia przeprowadzone w Pakistanie dotyczące przymusowych małżeństw zawieranych z mężczyznami o podwójnej pakistańsko-brytyjskiej narodowości pokazują, że tylko 3,4 procenta dzieci jest pytanych o zgodę na małżeństwo, za to 96,6 procent małżeństw zawieranych jest po to, by uzyskać zachodnie obywatelstwo albo pomoc z zagranicy.

Badania zostały przeprowadzone przez SACH, pakistańską organizację pozarządową broniącą praw człowieka, we współpracy z Wysoką Komisją Brytyjską. Celem działań tych organizacji jest stworzenie strategii interwencji, zapobiegania i podnoszenia świadomości w dziedzinie przymusowych małżeństw.

Spośród 870 ankietowanych, ponad 60% posiadało brytyjskie obywatelstwo, pozostali wielokrotnie odwiedzali Zjednoczone Królestwo. Badania odkryły, że tylko 7,9 procenta tych osób ma wyższe wykształcenie, a tylko 3,6% wykształcenie zdobyte w Wielkiej Brytanii.

Odmienne są jednak deklaracje ankietowanych. Znaczna większość z nich – prawie 75%, określa przymusowe małżeństwa jako sprzeczne z islamskimi naukami, ale już tylko 55% w pełni zgadza się z tym, że chłopcy i dziewczęta powinni mieć prawo do swobody wyboru życiowego partnera.

AX na podst. ANI

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook