Pakistan: Po zamachu na 14-latkę mułłowie potępili talibów. „To odrażająca interpretacja wiary”

| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Ponad 50 duchownych islamskich z Sunnickiej Rady Jedności wydało fatwę (dekret religijny), w którym potępiło pakistańskich talibów, stojących za zamachem na 14-letnią Malalę Yousufzai, walczącą o prawa kobiet w Pakistanie – podała agencja PTI.

W wydanej w Lahaur fatwie duchowni, należący do umiarkowanego nurtu islamu Barelvi, oceniają, że zamachowcy „rozminęli się z zasadami wiary”, a talibska interpretacja wiary jest „odrażająca”. Przypominają, że „islam nie zabrania kobietom edukacji”. Mułłowie wezwali naród do obchodów Dnia Potępienia, który ma być wyrazem solidarności z ranną 14-latką.

W piątek policja ogłosiła, że aresztowała w sprawie zamachu pewną liczbę podejrzanych

Przedstawiciel policji z Mingory Afzal Khan Afridi nie podał jednak żadnych szczegółów.

Do zamachu doszło we wtorek przed szkołą w Mingorze, największym mieście w dolinie Swat na północy Pakistanu. Do autokaru, którym Malala Yousufzai i jej koleżanki miały wracać po lekcjach do domu, podszedł brodaty mężczyzna i strzelił dziewczynce w głowę i kark. Dwie inne uczennice zostały ranne.

Nastolatka przebywa obecnie w wojskowym szpitalu w Rawalpindi. Rzecznik szpitala określił w piątek jej stan jako zadowalający, chociaż dziewczynka wciąż jest nieprzytomna.

Więcej na: www.polskatimes.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze